Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2006

Vo Vysokých a Západných Tatrách mierne nebezpečenstvoVo vysokohorskom teréne Vysokých a Západných Tatier kleslo lavínové nebezpečenstvo na mierne, t.j. druhý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, v ostatných pohoriach je malé, t.j. prvý ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Vo vysokohorskom teréne Vysokých a Západných Tatier kleslo lavínové nebezpečenstvo na mierne, t.j. druhý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, v ostatných pohoriach je malé, t.j. prvý stupeň. Vplyvom oteplenia v priebehu dňa je možný výskyt snehových splazov a malých lavín z mokrého snehu najmä na slnkom osvetlených svahoch.

Na hrebeňoch hôr bolo dnes ráno polooblačno s teplotnou inverziou. Teplota vzduchu sa pohybovala od -1 do 7°C. Fúkal mierny severozápadný vietor do 20 km/hod, miestami v nárazoch čerstvý do 45 km/hod. Nový sneh nepripadol. Pri oteplení a odmäku sneh sadol, v stredných polohách nastal výrazný úbytok snehu. Na povrchu snehovej pokrývky je ráno kôra, v priebehu dňa sneh odmäkne. Celková výška snehovej pokrývky sa pohybuje vo Fatrách a Nízkych Tatrách od nesúvislej pokrývky do 30 cm, v Tatrách do 120 cm.

Lavínová tendencia na najbližších 24 hodín: pri oteplení stúpajúca.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Omnicom Media Group získala klienta Unilever
<< predchádzajúci článok
Cena ropy výrazne klesla, Kuvajt nepodporí zníženie dodávok

Vo Vysokých a Západných Tatrách mierne nebezpečenstvo - diskusné fórum čitateľov