22. februára 2008

Vo Whistleri triumf Stygerovej a glóbus Vonnovej

Piatkový zjazd žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vyhrala v kanadskom Whistleri Švajčiarka Nadia Stygerová.

WHISTLER MOUNTAIN 22. februára (WENBOVINY) - Piatkový zjazd žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vyhrala v kanadskom Whistleri Švajčiarka Nadia Stygerová. S minimálnou stratou jednej stotiny sekundy skončila druhá Američanka Lindsey Vonnová a už v predstihu sa stala držiteľkou malého glóbusu za celkové prvenstvo v zjazde. Vonnová má pred poslednými dvoma pretekmi v tejto kráľovskej disciplíne náskok nedostižných 287 bodov pred druhou Rakúšankou Renate Götschlovou. Dvadsaťtriročná sympatická Američanka si vybojovala vôbec prvý krištáľový glóbus v kariére a poistila si aj vedúcu priečku v celkovom hodnotení Svetového pohára, kde má k dobru 64 bodov pred Rakúšankou Nicole Hospovou. Slovenke Veronike Zuzulovej patrí 15. priečka. Tretie miesto si v v piatok v kanadskom stredisku, pre ktoré sú tohtotýždňové preteky SP prvou zaťažkávacou skúškou pred zimnými olympijských hrami 2010, vybojovala ďalšia Američanka Julia Mancusová (+0,19). Dvadsaťdeväťročná Švajčiarka Stygerová sa tešila z prvenstva v zjazde v pretekoch SP po prvý raz, doteraz mala na konte len tri triumfy v super G. Zjazd žien - Whistler Mountain (Kan.): 1. Nadia Stygerová (Švajč.) 1:45,30 min, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,01, 3. Julia Mancusová (USA) +0,19, 4. Britt Janyková (Kan.) +0,35, 5. Renate Götschlová (Rak.) +0,39, 6. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,43. Celkové poradie vo SP (po 29 pretekoch): 1. Lindsey Vonnová (USA) 1063 bodov, 2. Nicole Hospová (Rak.) 999, 3. Maria Rieschová (Nem.) 881, 4. Elisabeth Görglová (Rak.) 877, 5. Marlies Schildová (Rak.) 871, 6. Julia Mancusová (USA) 810,... 15. Veronika Zuzulová (SR) 431. Poradie SP v hodnotení zjazdu (po 8 z 10 pretekov): 1. Lindsey Vonnová (USA) 655 bodov - istý malý glóbus, 2. Renate Götschlová (Rak.) 368, 3. Britt Janyková (Kan.) 350, 4. Kelly Vanderbeeková (Kan.) 301, 5. Anja Pärsonová (Švéd.) 295, 6. Nadia Stygerová (Švajč.) 279.