22. februára 2008

Výsledky piatkových zápasov 55. kola Slovnaft extraligy 2007/2008

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 55. kola najvyššej slovenskej hokejovej ...

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 55. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: SkiPark MHK Kežmarok - MsHK Žilina 6:3 (3:0, 2:2, 1:1) Góly: 7. Šechný (Drotár), 16. Čížek (Slaninák, Sadiki), 20. Drotár (Šechný, Klempa), 27. Fedor (Strapko), 34. Frank (Šechný, Gabriš), 43. Palovčík (B. Ihnačák, Segľa) - 39. Hájnik (P. Sivák, Kudrna), 39. Važan (R. Tvrdoň, M. Grman), 51. Brandis (Važan, Kučný) V rozlúčkovom zápase kežmarských hokejistov pred vlastným publikom začali lepšie práve žlto-modrí a už v 6. min vyhrávali zásluhou Šechného, ktorý žilinského brankára prekonal z ťažkého uhla. O deväť minút neskôr už bolo 2:0, keď Slaninákovu prihrávku dostal do siete Čížek. "Jastrabi" sa v prvej tretine radovali ešte raz. Desať sekúnd pred jej koncom vysunul Šechný v presilovke do samostatného úniku Drotára a ten nezaváhal. Neúplní Žilinčania príliš nepotrápili domácich ani v druhej 20-minútovke. Hralo sa väčšinou v obrannom pásme "Vlkov". Kežmarčania prinútili brankára Ševelu byť stále v strehu. V 27. min využil ďalšiu početnú prevahu domáci Fedor, ktorý usmernil do siete Strapkovu strelu - 4:0. Aj ďalší gól domácich padol opäť v hernej prevahe. Jeho autorom bol po výbornej prihrávke Šechného Frank. Atmosféru na riedko zaplnenom štadióne oživil v 37. min pästný súboj Kežmarčana Čikovského s Ivanom, po ktorom zostali na ľade dokonca krvavé stopy. V chaotickom závere druhej tretiny stihli hostia ešte dvakrát skórovať. Behom 17 sekúnd na 1:5 znižoval Hájnik, druhý gól hostí pridal Važan. Kežmarských hokejistov trojgólový náskok neuspokojil a už v 33. min vyhrávali zásluhou Palovčíka 6:2, hostia však zbrane bez boja zložiť nemienili. A aj keď sa pred Klempu dostávali nie príliš často, dokázali jemu a domácej obrane podkúriť. V 51. min dokonca vyťažili z ojedinelej šance svoj tretí gól, keď presne mieril Brandis. O 5 minút neskôr mali žlto-zelení výhodu početnej prevahy, no boli to práve Kežmarčania, ktorí mohli zvýšiť náskok. Ihnačák však nemieril presne. Domáci tak v domácej tohtosezónnej derniére napokon zdolali hostí spod Dubňa 6:3. HKm Zvolen - Slovan Bratislava 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) Góly: 4. Juraško (Kopecký), 24. Lipiansky (Dlouhý, Cibuľa), 58. Krayzel (Turek, Babka) - 2. Lažo (Kropáč, Hančák), 12. Uram (Döme, J. Kováčik), 22. Lažo (Kropáč, Hreus), 38. Kuľha (Pavlas) Slovanisti začali aktívne, Hančák poslal v 2. min peknú prihrávku na domácimi zabudnutého Kropáča, ten od modrej čiary prenikol až k Hudáčkovi, následne prihral Lažovi a bolo 0:1. Zvolenskí obrancovia nestíhali a Hudáček bol na oboch slovanistov sám. Odpoveď prišla pomerne rýchlo, o 93 sekúnd Kopecký prešiel s pukom za bránku a prihral Juraškovi, ktorý z ľavého kruhu bez prípravy prekonal Hoviho. Zvolenčania mali dobré príležitosti počas presilovej hry, no Kopecký ani J. Čierny nenašli recept na výborného Hoviho. Bol to práve Slovan, ktorý po strele Kováčika od modrej čiary využil presilovku o dvoch hráčov. Döme poslal odrazený puk Uramovi a ten už nemal problém upratať ho do odkrytej Hudáčkovej svätyne. Strelec Slovana mal do prestávky ešte jednu veľkú šancu, taktiež počas početnej prevahy, no ležiaceho brankára Zvolena prekonať nedokázal. Druhá tretina začala veľkým náporom domácich hokejistov, najväčšiu šancu spálil zblízka Cibuľa. Slovanisti potvrdili pravidlo "nedáš - dostaneš", v 22. min sa do útočného pásma vydal Hreus, Kropáč prihral Lažovi a ten nekrytý zvýšil 3:1. O 2 min neskôr však Kuľha stratil puk na obrannej modrej čiare, vypichol mu ho Kubenko, no Hovi si s jeho strelou poradil. Domáci predsa len skórovali, o 27 sekúnd neskôr priamo z buly prihral Cibuľa Dlouhému, ktorý od modrej vypálil, puk tečoval Lipiansky a Zvolen znížil - 2:3. V polovici zápasu sa Kropáč rútil na brankára Hudáčka, no nepresadil sa. Slovanisti zvýšili paradoxne po veľkom tlaku Zvolena, vyšiel im prechod do útoku, Pavlas iba nahodil puk na bránku a Kuľha ho zblízka v 38. min so šťastím rozvlnil sieť domácej bránky. Na začiatku tretej tretiny chceli domáci skorigovať na rozdiel jedného gólu, no svoje šance nevyužili Kubenko ani J. Čierny a Klouda v rozhodujúcej chvíli minul puk. V 51. min Hvila z čista-jasna prestrelil Hoviho bránku a o 4 minúty neskôr sa nepresadil ani Lipiansky. Zvolenčanom to vyšlo až v 58. min, Babka prenikol po pravej strane, prihral pred bránku, Turek sa nepresadil, no k puku sa dostal Krayzel a ten skóroval do odkrytej bránky. V závere domácim nevyšla power play. HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Košice 6:2 (3:2, 1:0, 2:0) Góly: 18. A. Kroták (Marcel Haščák), 20. Jarolín (A. Kroták, Bambúch), 20. Jabrocký (Halaj), 25. Marcel Haščák (Jarolín, A. Kroták), 54. Marcel Haščák (A. Kroták), 54. Michal Segľa (Jasovský, Lapšanský) - 7. Juraj Faith (P. Bartoš, Špelda), 14. Kmiť (Bartánus, Jenčík) Východoslovenské derby začali obe mužstvá aktívne a vypracovali si niekoľko príležitostí. Prvú väčšiu šancu Košičania hneď zužitkovali, keď napriahol Faith a nedal Šimonovičovi šancu - 0:1. Domácim sa následne naskytla obrovská možnosť vyrovnať v 93-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, no zaujala jedine nepresná strela Kasíka. V 14. min Šimonoviča "vycvičil" Kmiť a na ukazovateli skóre tak svietil stav 0:2. Hosťujúci "oceliari" prevzali iniciatívu, čoho výsledkom boli časté vylúčenia "kamzíkov". V jednej z početných výhod nastrelil dokonca Špelda žŕdku a mohol prakticky rozhodnúť. Nestalo sa, a tak Poprad hostí potrestal. Pri avizovanom vylúčení sa v 18. min najskôr presadil Kroták, v poslednej minúte prvého dejstva po dezorientácii hráčov Košíc skóroval Jarolín a napokon Jabrocký zavŕšil neuveriteľný prvotretinový obrat dve sekundy pred sirénou, keď strelou švihom dokonale zaskočil Lipovského a celý košický tím - 3:2. Prvý náznak šance mal v druhej dvadsaťminútovke hosťujúci Kmiť, ale v oslabení neuspel. Následne boli diváci svedkom zahodených príležitostí na oboch stranách. Najskôr po skrumáži pred Lipovským neuspel Slovák a následne nastrelil Bartánus len žŕdku bránky Popradu. Tomu istému hráčovi zlikvidoval ďaľšiu skvelú šancu Šimonovič. Hostia si však postupne "kazili" zápas sami svojou nedisciplinovanosťou. V 24. min dostali v poradí tretí gól v oslabení, tentoraz z hokejky Haščáka - 4:2. Hra sa vyrovnala, ale obaja golmáni sa na nedostatok práce nemohli vonkoncom sťažovať, najmä Šimonovič držal svoje mužstvo nad vodou. V 34. min mohol skórovať domáci Kroták, ale po ľahkom prieniku cez súperových bekov mu na Lipovského už nezostalo. Stav sa dokonca druhej tretiny už nezmenil, ale diváci mohli aj naďalej sledovať výborný útočný hokej. Popradčanom situáciu v tretej časti komplikovali vylúčenia, Šimonovič však čaroval, najmä v 48. min pri tutovke Bartoša. V 50. min mohol definitívne rozhodnúť Jasovský, individuálnu akciu však nezakončil gólom. V 54. min uštedrili "kamzíci" hosťom ďaľšie údery. Najskôr sa exportným "vinkľom" prezentoval Haščák a o 47 sekúnd sa po narážačke tešil Michal Segľa - 6:2. Poprad zdolal Košice o štyri góly a diváci ocenili potleskom skvelý výkon svojich miláčikov. HK VSR SR 20 - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (0:2, 1:2, 0:2) Góly: 30. Ďuriš (Suja, Košecký) - 1. F. Zúbek (Róbert Huna), 10. Kadlubiak (Durdiak, M. Oravec), 26. Róbert Huna, 37. B. Pohanka (F. Zúbek), 46. Durdiak (M. Oravec, Hančiak), 59. Hančiak (M. Oravec) Odohralo sa iba úvodných 9 sekúnd a už stihol zavesiť puk pod hornú žŕdku hosťujúci Zúbek - 0:1. V 10. min využil presilovku Liptovský Mikuláš a zásluhou Kadlubiaka pridal druhý gól. Na 3:0 pre hostí zvyšoval v 26. min Róbert Huna po samostatnom úniku. O skorigovanie výsledku sa postaral v presilovke domáci Ďuriš. V 37. min zvýšil e Pohanka opäť na rozdiel troch gólov. V 46. min tečoval Oravcovu strelu Durdiak a bolo 1:5. Na konečných 1:6 stanovil výsledok minútu pred koncom v presilovke Hančiak. Osemnásť sekúnd pred koncom hosťujúci Rúfus narazil zozadu Rusnáka, začo si vykoledoval 5+DKZ+10 min za zhodenie rukavíc. Dukla Trenčín - MHC Martin 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Góly: 6. Pardavý, 15. A. Kollár (Křetinský, Pardavý), 34. Homer (Húževka, Hanzal) - 7. Macho (Markovič, Džerinš), 9. Török (Podstavek, M. Beran), 28. Török (M. Beran, Podstavek), rozhod. nájazd Džerinš Trenčín hrajúci najmä o nadobudnutie psychickej pohody pred vstupom do play-off, dostal už v druhej minúte možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, ale veľmi dobre s ňou nenaložil. O niekoľko okamihov neskôr však pri vlastnom oslabení unikol Pardavý a sám pred Dzubinom nezaváhal - 1:0. Už o 64 sekúnd neskôr ešte v tej istej presilovej hre vyrovnal na 1:1 Macho. O necelé dve minúty hostia po prvý raz viedli, keď puk dorazil za Hálov chrbát Török. V dramatickom stretnutí sa domácim podarilo ešte pred prvou sirénou vyrovnať. Gól padol opäť pri nerovnovážnom stave, keď presilovú hru Trenčanov využil Kollár - 2:2. Hosťom bojujúcim o druhú priečku sa hra darila a v porovnaní s upracovanou hrou Trenčína ich dobila ľahko, čo potvrdil aj gól Töröka na 3:2. Dukla však nezložila zbrane a do záverečnej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu, keď v početnej výhode nahodil puk na hosť bránku Homer a Dzubina ho v spleti hráčov nevidel. V záverečnej 20-minútovke sa hra rozdrobila zásluhou množstva vylúčení. Ťažiť z toho mohol Martin, ktorý hral v závere takmer minútovú presilovku, ale neuspel. Keďže predĺženie neprinieslo žiadnu gólovú príležitosť, muselo sa do samostatných nájazdov. O martinskom víťazstve rozhodol vo štvrtej sérii jediný úspešný strelec Džerinš. HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 2:6 (0:1, 0:2, 2:3) Góly: 41. Čaládi (König), 52. Hronský (M. Chrenko) - 9. Vlk (Višňovský, Pálffy), 28. Pálffy (Zálešák), 36. Mikuš (Vlk, Zálešák), 48. Pálffy (Zálešák), 51. Zálešák (Pálffy, M. Ivičič), 60. Pašek (Školiak, Beňa) Už v 1. min zápasu vytvorili veľký závar pred skalickou bránkou domáci Hronský s H. Ručkayom, no Ivičič zaľahol puk. V 5. min ušiel domácej obrane Višňovský, no skóre sa nemenilo. O štyri minúty však áno, keď hostia využili presilovku, od modrej prestrelil Račka bývalý hráč Nitry Vlk - 0:1. V 14. min sa po strele Sedláka dostal k odrazenému puku Hronský, no Rybár skvele zasiahol. V úvode druhej časti hry sa pred Račkom znovu objavil Višňovský, no opäť ho neprekonal a rovnako na opačnej strane pochodili Hronský s Rybárom. Domáci brankár sa vyznamenal v 27. min po tvrdej strele Zálešáka z ľavej strany, no o už minútu lovil puk zo svojej siete, keď si ho po prihrávke do brejku od Zálešáka bekhendovým blafákom vychutnal Pálffy - 0:2. Duo Pálffy - Zálešák sa ocitlo pred nitrianskou bránou aj v 34. min, no tentokrát Pálffyho strelu z tesnej blízkosti Račko kryl. O 2 minúty sa však hostia presadili tretíkrát, keď sa dostal k strele obranca Vlk a jeho strelu usmernil do Račkovej bránky Mikuš. V úvode tretej tretiny našiel junior König presnou prihrávkou Čaládiho a ten pomedzi betóny Rybára znížil na 1:3. V 48. minúte opäť zaúradovala dvojica Pálffy -Zálešák a po brejku dvoch na dvoch skóroval v oslabení Pálffy - 1:4. O 3 minúty sa dostal k tvrdej strele z pravého kruhu Zálešák a opäť zvýšil náskok hostí - 1:5. Pálffy si pripísal už štvrtý bod v dnešnom zápase za asistenciu. Krátko na to Nitra znížila, keď po prečíslení spracoval ťažký puk od M. Chrenka Hronský a doťukol ho za Rybárov chrbát - 2:5. Posledné slovo mali hostia, keď 3 sekundy pred koncom uzavrel stav na konečných 2:6 Beňa. SITA