Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2019

Vodiči cisterien v Portugalsku vzdorujú nariadeniu o dodávaní benzínuVodiči benzínových cisterien tlieskajú svojim kolegom pred skladom palív v Aveiras na predmestí Lisabonu v pondelok 12. augusta 2019.Zdieľať
Vodiči benzínových cisterien tlieskajú svojim kolegom pred skladom palív v Aveiras na predmestí Lisabonu v pondelok 12. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Lisabon 14. augusta (TASR) - Štrajkujúci vodiči palivových cisterien v Portugalsku vzdorujú vládnemu nariadeniu a odmietajú prepravovať obmedzené dodávky na čerpacie stanice. Informovala o tom v stredu agentúra AP.


Počínanie vodičov prehĺbilo politické napätie takmer dva mesiace pred parlamentnými voľbami a vyvolalo obavy z toho, že sa čerpacie stanice čoskoro vyprázdnia.

Portugalská vláda zaviedla v pondelok pre zákazníkov čerpacích staníc kvóty na benzín po tom, ako vodiči benzínových cisterien začali štrajk za vyššie mzdy.

Stredoľavicová socialistická vláda v utorok prijala nariadenie, ktoré požaduje od vodičov zabezpečenie minimálneho množstva dodávok paliva, aby krajina mohla aj naďalej fungovať. Zásobovanie verejnej dopravy by malo zostať na úrovni 75 percent a čerpacích staníc na úrovni 50 percent.

V prípade nedodržiavania vládneho nariadenie hrozí vodičom dvojročné väzenie alebo strata zamestnania. Nariadenie tiež umožňuje mobilizovať vojakov, aby v prípade potreby palivové cisterny riadili alebo sprevádzali. Podľa agentúry AP vojaci a policajti už v utorok distribuovali benzín po krajine.

Vodiči požadujú, aby bola ich základná mesačná mzda do roku 2022 zvýšená zo súčasných 630 eur na 900 eur mesačne. Zamestnávatelia však tvrdia, že si nemôžu dovoliť na požiadavky odborov pristúpiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Logo kotlebovcom nezaregistrujú,ĽSNS vraví o spolitizovanom rozhodnutí
<< predchádzajúci článok
Severokórejci: Umiestnenie rakiet USA v regióne by bolo neuvážené

Vodiči cisterien v Portugalsku vzdorujú nariadeniu o dodávaní benzínu - diskusné fórum čitateľov