Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2019

Štrajk na letisku Heathrow odložili, odborári hlasujú o nových mzdáchLondýnske letisko Heathrow.Zdieľať
Londýnske letisko Heathrow. Foto: TASR/AP
Londýn 14. augusta (TASR) - Štrajk plánovaný na londýnskom letisku Heathrow na 23.-24. augusta je odložený, pretože odbory zastupujúce ochrankárov, hasičov a ďalších zamestnancov dali svojim členom čas na posúdenie novej mzdovej ponuky spoločnosti prevádzkujúcej letisko. V stredu o tom informovali jeho predstavitelia, citovala ich tlačová agentúra AP.


Členovia odborovej organizácie Unite the Union na najrušnejšom letisku Európy plánovali štrajk v spomínanom termíne v období, keď prebieha spor o mzdy. Letisko v stredu uviedlo, že nová ponuka znamená celkové zvýšenie miezd o 7,8 percenta za dva roky.

Letisko Heathrow tvrdí, že zvýšenie miezd je väčšie než na akomkoľvek inom letisku v Spojenom kráľovstve a že "jeho povinnosťou je zaručiť udržateľné fungovanie - predovšetkým na pozadí silnejúcej ekonomickej neistoty, ktorej čelí Spojené kráľovstvo v bezprostrednej budúcnosti".

Odbory Unite the Union (bežne nazývané Unite) potvrdili, že už prebieha hlasovanie o pozmenenej ponuke miezd pre 4000 členov bezpečnostnej služby, pracovníkov v letiskovom priestore airside a personál v oblasti služieb cestujúcim. Hlasovanie sa skončí 2. septembra.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zastavte zabíjanie civilistov, vyzvala OSN po správe o vládnom útoku
<< predchádzajúci článok
Trhy čakajú recesiu, výnosy na amerických dlhopisoch invertovali

Štrajk na letisku Heathrow odložili, odborári hlasujú o nových mzdách - diskusné fórum čitateľov