Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. apríla 2024

Voľby do europarlamentu by suverénne vyhralo Progresívne Slovensko, Hlas aj Smer by získali po tri mandátyAk by sa konali voľby do Európskeho parlamentu teraz, suverénne by ich vyhralo Progresívne Slovensko ...Zdieľať
65e85d6f782c9576045221 676x451 24.4.2024 (SITA.sk) - Ak by sa konali voľby do Európskeho parlamentu teraz, suverénne by ich vyhralo Progresívne Slovensko so ziskom 27,2 percenta hlasov. Hnutie by tak obsadilo päť poslaneckých kresiel v europarlamente. Druhý v poradí by bol Smer-SD s 15,2 percenta hlasov a ziskom troch mandátov.


Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorý zrealizovala od 9. do 16. apríla na vzorke 1 000 respondentov. Na treťom mieste by skončila strana Hlas-SD s podporou 14,2 percenta, čo by jej zaručilo tri poslanecké mandáty, rovnako ako Smeru-SD.

Po jednom mandáte by získali Republika (7,5 percenta), Kresťanskodemokratické hnutie (6,7 percenta), Sloboda a Solidarita (6,5 percenta) a Maďarská aliancia s rovnými piatimi percentami hlasov. Ďalšie strany, vrátane koaličnej Slovenskej národnej strany, by sa podľa prieskumu do europarlamentu nedostali.

Spolu 8,2 percenta respondentov uviedlo, že nepôjde voliť, 1,7 percenta nechcelo odpovedať a 13,3 percenta opýtaných nevedeli, koho by išli voliť. Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať 8. júna, Slováci si v nich zvolia 15 poslancov.


Zdroj: SITA.sk - Voľby do europarlamentu by suverénne vyhralo Progresívne Slovensko, Hlas aj Smer by získali po tri mandáty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Digitálna revolúcia v slovenskom zdravotníctve: Duplicitné vyšetrenia môžu byť minulosťou
<< predchádzajúci článok
Poslanci otvorili rokovací deň 12. schôdze rozpravou k novele zákona o neziskových organizáciách