24hod.sk    Z domova

27. mája 2011

VOLEJBAL-EL: Hladká prehra Slovákov s Rumunskom

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase 8. ročníka Európskej ligy v rumunskej Konstanci s domácim výberom za 86 minút hladko 0:3 (-23, -20, -16). ...

volejbalisti Foto: SITAKONSTANCA 27. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase 8. ročníka Európskej ligy v rumunskej Konstanci s domácim výberom za 86 minút hladko 0:3 (-23, -20, -16).

Rumuni na ihrisku dominovali najmä v obrannej činnosti, Slováci mali problémy hlavne s príjmom. Odveta je na programe opäť v Konstanci v sobotu so začiatkom o 14.30 SELČ.

Rumunsko - Slovensko 3:0 (23, 20, 16)
86 min, rozhodovali: Skudnik (Slovin.), Michaelinakis (Gréc.), 250 divákov

Rumunsko: Voinea (8), Stancu (9), Gontariu (11), Olteanu (10), Birau (9), Bartha (5), libero Feher
Slovensko: Hupka (4), Kohút (4), Michalovič (19), Lukáš Diviš st. (4), Kmeť (9), Zaťko (4), libero Ondrušek (Chrtiansky /0/, Mikula /2/, Hollý /1/)

Prvý bod zápasu získali domáci volejbalisti, ale prvý skutočný brejk prišiel v podaní Slovákov a vďaka nemu odskočili na rozdiel dvoch bodov (6:4). Po prvom technickom oddychovom čase dal Zaťko eso a slovenskí reprezentanti už viedli 9:6. Dominovali na ihrisku vo všetkých činnostiach a zdalo sa, že to budú oni, kto bude držať réžiu vo svojich rukách. Od stavu 11:8 v ich prospech však prišiel neskutočný výpadok. Všetko to spustil Kohút svojím pokazeným podaním, vzápätí to boli nedôrazné a deravé bloky a zlý príjem Lukáša Diviša a bolo po náskoku.

Tréner Emanuele Zanini si zobral oddychový čas, ale ani ten nezastavil rozbehnutých Rumunov. Plachtiaci servis Stanca nevedeli hostia spracovať a šnúru bodov zastavil až ďalší slovenský time out za stavu 11:14. Po druhom technickom oddychovom čase prišli dva body Kmeťa priamo z podania a začínalo sa od začiatku (17:17).

Rumuni opäť predviedli niekoľko skvelých zákrokov v poli a po šnúre štyroch bodov viedli už 23:19. Zástavu hostí zdvihol Michalovič, ale stačilo to iba na priblíženie sa na rozdiel jediného bodu. Prvý setbal ešte „zaniniovci“ odvrátili, druhý však už nie, keď Michalovič dal servis do autu. Prehrali set 23:25 a domáci viedli 1:0.

Aj začiatok druhého setu mali lepší Rumuni. Už na prvý technický oddychový čas išli s dvojbodovým náskokom. Aj keď potom najmä zásluhou Michaloviča Slováci otočili na 9:8, bolo to z ich strany v tomto dejstve všetko. Najväčšie problémy im robil príjem, Rumuni mali skvelé obranné zákroky na sieti aj v poli a ich náskok narastal. Hosťom sa ešte podarilo po ese Hupku vyrovnať na 19:19, ale záver už totálne patril domácim, ktorí vyhrali 25:20 a už viedli 2:0.

Ani tretí set nepriniesol obrat v hre zverencov trénera Emanueleho Zaniniho. Rumuni dominovali vo všetkých činnostiach. V slovenskom tíme viazla súhra, nedarilo sa im najmä na príjme, z čoho vyplývali ďalšie chyby. Celý set vyznel ako veľká exhibícia rumunského tímu, Slováci v istých momentoch pôsobili na ihrisku doslova bezradne.

Hlasy:

Emanuele Zanini (tréner SR): "Najnegatívnejšou vecou bol náš slabý príjem a veľa nevynútených chýb. Viem, že Rumuni už začali prípravu omnoho skôr ako my. Pre nás to bol prvý zápas v sezóne, súper už má za sebou prípravné duely. Michalovič je až tretí náš univerzál po Martinovi Nemcovi a Milanovi Benczovi, ale hral veľmi dobre najmä v útoku."

Stelian Moculescu (tréner Rumunska): "Prvé dva sety boli z našej strany dobré, v treťom sme už dominovali. Ľahko sme bodovali. Išiel nám najmä servis, ktorým sme súpera dostali pod tlak a z toho vyplývali jeho ďalšie chyby. Som rád, že nám takto vyšiel vstup do Európskej ligy."

Tomáš Kmeť (kapitán SR): "V prvých dvoch setoch to z našej strany nebolo najhoršie, v treťom sme sa zosypali. Škoda, všetkých nás to mrzí. Možno sme už nestačili ani fyzicky, predsa len my sme iba na začiatku prípravy."

Roman Ondrušek (libero SR): "Čakal som náš lepší výkon. Jednoducho sa to na nás zosypalo. Určite to nebol obraz našej reálnej výkonnosti. Na tréningu to vyzeralo oveľa lepšie."