Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. augusta 2007

Všetky poruchy v SND počas leta nestihnú odstrániťTechnické nedostatky v novostavbe Slovenského národného divadla (SND) nebudú v plnej miere odstránené ani po skončení letných divadelných prázdnin. "Určite budú tieto práce presahovať aj do ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Technické nedostatky v novostavbe Slovenského národného divadla (SND) nebudú v plnej miere odstránené ani po skončení letných divadelných prázdnin. "Určite budú tieto práce presahovať aj do novej divadelnej sezóny, nie sú však dominantné z hľadiska divadelnej prevádzky," uviedol pre agentúru SITA riaditeľ Centra správy budov a technických zariadení SND Mário Krištofovič. Technický stav zariadení v budove zúžil výber predstavení už po otvorení divadla v apríli tohto roku. Podľa Krištofoviča sa však odstraňovaním nedorobkov možnosti pre uvedenie ďalších inscenácií rozširujú každým dňom.

Okrem spomínaných technických nedostatkov sa v divadle pracuje i na odstraňovaní následkov havárie potrubia. Tá vznikla začiatkom júla pri výstavbe susedného komplexu Eurovea. Podľa Krištofoviča tieto práce neovplyvnia odstraňovanie porúch od čias výstavby divadla. Spoločnosti Ballymore Properties a Bilfinger Berger, ktoré za komplex Eurovea zodpovedajú, už začali s prácami. Hneď po zdokumentovaní škôd a porúch vyčistili čelnú stranu divadla od nánosov blata a sušili murivo. "V tomto týždni začali vymieňať sklá na Činohre a pergole. Začala sa aj oprava hydraulického výťahu a navážacej plošiny," povedal Krištofovič. Blato a voda zničili i javiskové koberce, plyšové závesy, praktikáblové zostavy, výťah, ale aj navážacie a paletové vozíky. Na rozdiel od pôvodných technických porúch by mali byť následky havárie odstránené ešte do začiatku divadelnej sezóny.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na hackerských konferenciách bola ústrednou témou bezpečnosť
<< predchádzajúci článok
Nedostatok sexu príčinou workoholizmu

Všetky poruchy v SND počas leta nestihnú odstrániť - diskusné fórum čitateľov