Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. augusta 2007

Vyslanie našich lekárov do Afganistanu je otvorenéPonuka českej strany, ktorá má záujem o účasť našich zdravotníkov v poľnej nemocnici ozbrojených síl Českej republiky v operácii ISAF v Afganistane, zostala po dnešnom rokovaní otvorená. Ako ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) - Ponuka českej strany, ktorá má záujem o účasť našich zdravotníkov v poľnej nemocnici ozbrojených síl Českej republiky v operácii ISAF v Afganistane, zostala po dnešnom rokovaní otvorená. Ako agentúru SITA informoval hovorca MO SR Vladimír Gemela, Česi ponuku konkretizovali na rok 2008 na 5. resp. 6. rotáciu. O definitívnom vyslaní chirurgického tímu rozhodne vláda SR a následne Národná rada SR.

Slovenským vojakom končí mandát na účasť v operácii ISAF na budúci rok. Rezort obrany pripraví v súvislosti s touto operáciou komplexný systémový materiál. S ponukou, ktorá zaznela na rokovaní sa bude rezort veľmi vážne zaoberať a je vysoký predpoklad, že táto naša participácia bude zahrnutá v materiáli, ktorý ministerstvo obrany bude pripravovať pre vládu SR. Počty našich vojakov v Afganistane sa v tomto roku s veľkou pravdepodobnosťou meniť nebudú.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viaceré krajiny ponúkli KĽDR pomoc po záplavách
<< predchádzajúci článok
Grécky premiér vyhlásil predčasné voľby