22. júla 2007

Výsledky 2. kola futbalovej Corgoň ligy

ZTS Dubnica - MFK Ružomberok 0:0 ŽK: 72. T. Zápotoka, 77. Nosek - 31. Balaško, 44. J. Novotný, rozhodovali: Hracho - Vindiš, Košecký, 1800 divákov V strede obrany domáceho tímu ...

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) -

ZTS Dubnica - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 72. T. Zápotoka, 77. Nosek - 31. Balaško, 44. J. Novotný, rozhodovali: Hracho - Vindiš, Košecký, 1800 divákov

V strede obrany domáceho tímu dostal príležitosť vlastný odchovanec Martin Nosek, ktorý nesklamal dôveru trénera Dragúňa, pravidelne rozohrával rohové kopy a presadzoval sa aj v hlavičkových súbojoch. V 9. min sa blysla nová akvizícia Dubnice I. Obert, ktorá po spolupráci s Ondrášom hlavičkovala tesne nad. Ani na jednej strane sa hráčom nedarilo presnejšie zakončiť, hoci bližšie k tomu mali domáci Dubničania. V 29. a 30. min mal šance M. Kuzma, v prvom prípade po nevydarenom zakončení loptu pred Kiškom odvrátil J. Novotný, neskôr zachraňoval Hajdúch. Záver úvodného dejstva bol v znamení Ružomberka, šance hráčov spod Čebraťa však zostali nevyužité. Po zmene strán domáci pridali, v 47. min narobil J. Zápotoka lobom starosti Hajdúchovi. Potom skúsený český obranca Jiří Novotný vytiahol zo svojho talónu niekoľko výborných zákrokov, keď odvracal pred Ondrášom aj Kiškom. V 63. min poslal hosťujúci Pilár do útoku Kúkola, brankár D. Perniš stihol včas vybehnúť a odvrátiť. V 84. min sa do šance dostal hosťujúci Zošák, jeho pokus vyškriabal gólman Dubnice. Domácim nevyšiel záverečný tlak, v 88. min po spolupráci Tomáša a Jána Zápotokovcov mohol mladší z bratskej dvojice rozhodnúť, neprestrelil však obranný val hostí.

Spartak Trnava - MFK Košice 5:1 (3:0)
Góly: 9. a 25. P. Ďuriš, 17. Bernáth, 81. Barčík (z 11 m), 90.+ Filipovič - 77. Piatka, ŽK: 50. Ľ. Hanzel, 90. Pončák - 7. Kišš, 51. Bjedov, 67. Šimko, rozhodovali: P. Hrčka - Mókoš, Likavský, 4641 divákov

Duel sa začal v obojstranne vysokom tempe. Už v 9. min sa dostal k prihrávke Kožucha Ďuriš, zasekávačkou sa uvoľnil a strelou po zemi k ľavej žrdi otvoril skóre. V 17. min prišla chvíľa Bernátha, ktorý prešiel sólom okolo troch Košičanov a s prehľadom prekonal Putnockého. V 25. min bolo už 3:0. Na center Barčíka do šestnástky si nabehol Ďuriš a strelou bez prípravy napol košickú sieť. Snaha hostí sa končila na dobre sformovanej obrane Spartaka a Kameša priamou strelou ohrozil až v 44. minúte Bjedov. Po zmene priniesla prvý vzruch 52. minúta, keď center Ďuriša poslal Barčík hlavou do brvna. O tri minúty prudko vystrelil Cicman a z priameho kopu vyrazil Kameš na roh. V 77. min sa dočkali aj Košičania, keď center Šimka poslal za chrbát trnavského brankára hlavou Piatka. V 81. min faulovala košická obrana v šestnástke Filipoviča a z nariadeného pokutového kopu Barčík bezpečne prekonal Putnockého. Skóre nadpriemerného zápasu uzavrel už v nadstavenom čase striedajúci Filipovič, ktorý svoje štvrťhodinové vystúpenie na trnavskom trávniku korunoval pekným gólom.

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)
Góly: 21. Peter Ďurica, 88. Palic, 90.+ Hučko, ŽK: 15. Pečovský, 23. Marek Seman, 45. Strnad (všetci Banská Bystrica), rozhodovali: Chmura - Ádám, Jankovič, 2388 divákov

Po úvodnom náznaku šancí na oboch stranách síce mal prvú väčšiu prácu v 18. min so strelou Hlohovského brankár hostí Zajac, ale skóre otvorili v 21. min Bystričania. Po rozohraní nepriameho kopu šikovným signálom Ďurica nádherne trafil k žrdi. V závere prvého polčasu mohol tím spod Urpína zvýšiť, ale Volešák si poradil s nebezpečnými strelami Ďuriša a Pečovského. Domáci sa snažili útočiť, ale cez sústredenú obranu súpera sa im nedarilo prenikať a tak sa do šancí ani nedostávali. Tento stereotyp v kvalitou nevýraznom zápase pokračoval aj po zmene strán. Trenčianska útočná snaha stroskotávala, hostia občas pohrozili rýchlymi protiútokmi, ale v tejto fáze zaujala iba tvrdá strela Pečovského v 62. min. Bystričania poistili svoje zaslúžené víťazstvo v 88. min, keď sa najskôr Kulíkov priamy kop takmer obtrel o žrď, aby po chvíli únik dvojice Hučko - Palic druhý menovaný zakončil strelou do prázdnej brány. V nadstavenom čase po ďalšom prieniku do rozhodenej trenčianskej obrany Hučko ešte výsledok prikrášlil.