Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2012

Wüstenrot urobila zmluvy za rok 2011 takmer za 170 miliónovWüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila v minulom roku 45,5 tis. nových zmlúv za 167,11 mil. eur. Wüstenrot stavebná sporiteľňa Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v ...Zdieľať
wustenrot poistovna logo BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Wüstenrot stavebná sporiteľňa uzatvorila v minulom roku 45,5 tis. nových zmlúv za 167,11 mil. eur. Wüstenrot stavebná sporiteľňa


Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri roku 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 60 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni a nemecká Wüstenrot & Württembergische AG má 40 %.

Počet nových obchodov dosiahol podľa vyjadrení spoločnosti úroveň predchádzajúceho roka, medziročný rozdiel nepredstavoval ani jedno percento. No v cieľových sumách bol medziročný pokles 10 %.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa firmy Daniela Vlčková, rok 2011 bol pre stavebné sporenie špecifický a náročný. Faktom podľa nej zostáva, že stavebné sporenie svojim klientom dlhodobo garantuje fixné úroky a výšku splátok aj v čase krízy.

Potenciál uplatnenia tohto finančného produktu je preto podľa Vlčkovej stále veľký, hoci v roku 2011 sa nenaplnil. Neistota okolo stavebného sporenia vyvolaná legislatívnymi návrhmi vzbudila totiž u verejnosti nejasnosti a množstvo otázok. "Napriek tomu sa aj vďaka úspešnej decembrovej produkcii podarilo dosiahnuť priaznivé obchodné výsledky," skonštatovala Vlčková.

Firma vlani poskytla takmer 3 tis. úverov v celkovej výške 47,8 mil. eur. Počet sa medziročne znížil o 8 %, avšak v cieľových sumách je to nárast o 31,8 %. S tým podľa Vlčkovej súvisí aj vyšší objem vyplatených finančných prostriedkov, kde medziročný nárast predstavuje 19,6 % na 80,99 mil. eur. V medziročnom porovnaní mierne stúpli aj vklady klientov, takmer o 2 %.

Sporiteľňa pripravila na tento rok viacero zmien, napríklad vo forme znížených poplatkov. "Do roku 2012 sme vstúpili so samými pozitívnymi správami pre klientov, preto veríme, že stavebné sporenie si zachová ich priazeň počas celého roka a naďalej bude spoľahlivým partnerom všetkým, ktorí riešia finančnú otázku svojho bývania," dodala Vlčková.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európsky akciový trh oslabil, americký a japonský rástol
<< predchádzajúci článok
SDKÚ-DS je na hranici zvoliteľnosti, ukázal prieskum Polis

Wüstenrot urobila zmluvy za rok 2011 takmer za 170 miliónov - diskusné fórum čitateľov