20. marca 2011

WHIL: Bratislava prehrala, Bánovce doma nezaváhali

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 23. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011: SOBOTA ...

hadzana Ilustračné foto. Foto: SITABRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 23. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

SOBOTA

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - DHK Olomouc 31:25 (15:11)
Najviac gólov: A. Tóthová 12/3, Geričová 6/1, Hrubá, Surovčíková a Z. Bahýlová po 4 - Hejtmánková 7/3, Bočilková 4, Ružičková a Kelarová po 3
Pok. hody: 7/4 - 3/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 400 divákov
Od začiatku stretnutia sa domáce hráčky dostali do vedenia, ktoré nepustili zo svojich rúk počas celého zápasu. Duel priniesol veľa nepremenených šancí na oboch stranách.

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske 28:21 (15:11)
Najviac gólov: Dubajová 7/3, Bérešová 6, Szarková 4 - Košíková 6, Michnová 6/1, Blažeková 3
Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: A. Kondělka a D. Kondělka (obaja ČR), 550 divákov
Prvý gól stretnutia dali síce hostia, Šaľa ale postupom času vyrovnala hru a od desiatej minúty sa dostala do vedenia, ktoré už z rúk nepustilo. Domáce Duslo sa však od svojho súpera gólovo vzdialilo až počas posledných 15 minút duelu a napokon triumfovalo 28:21.

Sokol Poruba - TJ Házená Jindřichov Hradec 24:22 (10:10)
Najviac gólov: R. Tomečková a Richvalská po 7, Hrbková 5 - Eliášová 5, Kohoutová a Pilařová po 4
Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 400 divákov
Bola to skôr bitka ako hádzaná, ani jedno z družstiev sa nedostalo do viac ako trojgólového náskoku. O víťazovi zápasu rozhodla úspešná koncovka domácich hráčok, keď od stavu 22:22 strelili dva góly.

HC Britterm Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 25:32 (13:13)
Najviac gólov: Súkenníková 6, Fleková 6/2, Chmelařová a Drotárová po 4 - Bachyrevová 9/4, Tobiášová 6, Polláková 6
Pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 350 divákov
Po vyrovnanom prvom polčase domáce doplatili na to, že mali v nohách stredajší ťažký zápas s tímom Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou (25:21). V závere druhého polčasu odpadli hráčky Veselí nad Moravou najmä po fyzickej stránke a hosťujúce družstvo sa po technických chybách domácich dostávalo do rýchlych brejkov. Michalovčanky sa postupne vzdialili svojmu súperovi a pripísali si zaslúžené víťazstvo -

DHK Baník Most - HC Zlín 31:24 (18:9)
Najviac gólov: Martinková 10, Beňušková, Vysloužilová a Schererová po 4 - H. Štěrbová 8, Poznarová 6/2, Hradilová a Salčáková po 3
Pok. hody: 3/1 - 4/2, vylúčené: 0 - 0, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 350 divákov
O výsledku zápasu rozhodol prvý polčas, v ktorom domáce družstvo viedlo už o desať gólov. V prvej časti hry Most jasne dominoval, Zlín často chyboval v obrane a hosťujúcemu tímu nešlo ani zakončenie. Baník išiel do šatní s 9-gólovým náskokom (18:9) a v druhom polčase sa už duel prakticky iba dohrával. Zlín zlepšil svoju hru v obrane i útoku, čo sa prejavilo aj na priebežnom skóre. Domáce už ale víťazstvo z rúk nepustili a po triumfe 31:24 si pripísali dva body.

NEDEĽA

DHC Slavia Praha - ŠKP Bratislava 35:23 (16:8)
Najviac gólov: Kutlvašrová 8, Černá 6, Jedličková 5 - Kodajová 6, Janšáková 4, Hodošková 4
Pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 150 divákov
V Prahe sa zrodilo pohodové víťazstvo lídra tabuľky, ktorému po tomto zápase chýbajú dva body k obhajobe titulu v tejto súťaži. Stretnutie rozhodol dôraz a odvaha domácich hráčok nad ustrašeným výkonom hostiek.

HOKEJBAL: Slováci v odvete nestačili na Čechov