Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. júna 2011

Zadržali Brita, ktorý chcel v banke odpáliť bombuBritská polícia vo štvrtok zadržala muža, ktorý vošiel do bankovej pobočky v meste Watford neďaleko Londýna, kde sa pracovníkom vyhrážal odpálením bomby. Ako uvádza spravodajský portál ...Zdieľať
banky  pomoc Foto: SITA/APLONDÝN 2. júna (WEBNOVINY) - Britská polícia vo štvrtok zadržala muža, ktorý vošiel do bankovej pobočky v meste Watford neďaleko Londýna, kde sa pracovníkom vyhrážal odpálením bomby. Ako uvádza spravodajský portál BBC, narušiteľ odmietal opustiť budovu a drámu sa podarilo ukončiť až po troch hodinách.


Podľa nemenovanej policajnej hovorkyne sa pritom potvrdilo, že mal naozaj pri sebe "akési výbušné zariadenie", zatiaľ však nie jasné, o aký druh ide. Po nahlásení incidentu v dopoludňajších hodinách banku obkľúčili ozbrojení príslušníci polície, ktorá taktiež evakuovala ulice v okolí budovy.

Medzi svedkami, ktorých cituje BBC, počas zásahu kolovali dohady, že muž má bombu pripevnenú na vlastnom tele a zadržiava rukojemníkov. Nad budovou krúžili policajné vrtuľníky, zatiaľ čo policajti upozorňovali obyvateľov a majiteľov podnikov, aby nevychádzali na ulicu. BBC vo svojej správe nespomína, čo mohlo byť motívom páchateľa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michal Sýkora sa stal prvým podpredsedom ZMOS
<< predchádzajúci článok
NDS prijala ponuku Váhostavu pre časť diaľnice pri Levoči