Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. marca 2012

Záhorie zasiahlo o polnoci zemetrasenie, ľudia sú vystrašeníV pondelok krátko pred polnocou vystrašilo ľudí na Záhorí zemetrasenie. Informuje o tom portál Zahori.sk Epicentrum sa nachádzalo v blízkosti osady Tomky, blízko Borského Svätého ...Zdieľať
zemetrasenie BRATISLAVA 6. marca  - V pondelok krátko pred polnocou vystrašilo ľudí na Záhorí zemetrasenie. Informuje o tom portál Zahori.sk


Epicentrum sa nachádzalo v blízkosti osady Tomky, blízko Borského Svätého Mikuláša. Podľa portálu quakes.globalincidentmap.com zemetrasenie s magnitúdou 3,4 stupňa Richterovej stupnice zaznamenali v pondelok tri minúty pred polnocou.

Chvenie zeme cítili aj obyvatelia v Šaštíne-Strážoch, Čároch, Borskom Svätom Jure, Moravskom Svätom Jáne, Borskom Mikuláši, Závodoch ale aj vo Veľkých Levároch, Studienke a v Malackách.

Pri zemetrasení sa nikto nezranil a nevznikli ani žiadne trhliny.

Podľa webu Záhorákov ľudia na sociálnej sieti Facebook tvrdili, že ich zemetrasenie zobudilo na drnčanie okna či nábytku.

Záhorie leží na seizmicky aktívnej oblasti. Západné Karpaty je môžné charakterizovať ako oblasť so strednou úrovňou zemetrasnej aktivity. Malé Karpaty predstavujú horskú hrastovú štruktúru medzi viedenskou a podunajskou panvou.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žena vyberala cudzie peniaze cez bankomat, hrozí jej väzba
<< predchádzajúci článok
Pokračovať v reforme justície chce SDKÚ aj Obyčajní ľudia

Záhorie zasiahlo o polnoci zemetrasenie, ľudia sú vystrašení - diskusné fórum čitateľov