18. apríla 2015

Zápas medzi Bystricou a Podbrezovou skončil remízou

Hráči tímov ŽP Šport Podbrezová a FK Dukla Banská Bystrica, archívne foto

Hráči tímov ŽP Šport Podbrezová a FK Dukla Banská Bystrica, archívne foto Foto: TASR/Branislav Račko
Podbrezová 18. apríla (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 26. kola Fortuna ligy 2014/2015 sa v derby ŽP Šport Podbrezová - Dukla Banská Bystrica zrodila remíza 1:1. Aj po nej zostávajú "vojaci" poslední, na konte majú 19 bodov.

Derby sa hralo pred kulisou takmer 3000 divákov a v prvom polčase bolo k videniu pomenej futbalovej krásy. Ako prvý to strelecky skúsil domáci Vaščák, no bez efektu. V 25. minúte napriahol z diaľky Hovančík a jeho projektil tesne minul pravú žrď Borošovej brány. Veľkú šancu spálili hostia v 39. minúte, keď bol Polievka sám pred Penksom, ale domáci brankár zachránil spoluhráčov.

Aj v druhom polčase mali prvý vážnejší pokus hostia, Vajda po rohu ale hlavičkoval len do rúk Penksu. Odpoveď železiarov nechala čakať na seba len 4 minúty, po rohu Minčíč hlavičkoval iba do pravej žrde. Domáci ale zvýšenú aktivitu korunovali vo vedúci gól v 72. minúte. Hovančik peknou prihrávkou vyzval útočníka Škutku, ktorý utešenou strelou spoza šestnástky k ľavej tyčke otvoril skóre, Boroš sa síce za loptou naťahoval, ale na jej padajúcu dráhu nemal nárok.

Desať minút pred koncom sa vyrovnať pokúsil Polievka, ale mieril len na stred domácej brány. V 89. minúte Podio fauloval v pokutovom území Kapora a rozhodca Jaška ukázal na biely bod, z penalty sa Vajda nepomýlil a stanovil konečnú deľbu bodov.

ŽP Šport Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 72. Škutka - 90. Vajda (z 11 m). Rozhodoval: Jaška, ŽK: Nworah, Podio - Vajda, Faško, 2915 divákov.

zostavy a striedania:
ŽP Šport Podbrezová: Penksa – Migaľa (69. Andrič), Kupčík, Minčič, Greško - Vaščák, Jur. Pančík, Hovančík (81. Kochan), Podio – Škutka, Nworah (60. Havrilko)

Dukla Banská Bystrica: Boroš – Kupec, Snitka (79. De Vito), Had, Vajda - Willwéber (69. Savič) - Gálik, Kapor, Polievka - Šovčík (79. Balko), Faško

Slovensko si v prvej tretine počínalo bravúrne, vedie 4:0