Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. augusta 2007

Zatkli bývalú členku teroristickej skupiny Brigade RosseFrancúzska polícia zatkla bývalú členku talianskej ľavicovej teroristickej organizácie Brigade Rosse (Červené brigády) a plánuje jej vydanie do Talianska. V stredu to oznámilo ministerstvo ...Zdieľať

PARÍŽ 22. augusta (WEBNOVINY) - Francúzska polícia zatkla bývalú členku talianskej ľavicovej teroristickej organizácie Brigade Rosse (Červené brigády) a plánuje jej vydanie do Talianska. V stredu to oznámilo ministerstvo spravodlivosti. Marinu Petrellovú zatkli v utorok pre podozrenie zo spáchania bližšie nešpecifikovaného menšieho trestného činu, ale vzali ju do väzby vzhľadom na stále platný taliansky zatykač. V roku 1992 taliansky súd Petrellovú v neprítomnosti odsúdil na doživotie na základe viacerých bodov obžaloby vrátane vraždy a únosu. Ďalšie súdne rozhodnutie o rok neskôr tento trest potvrdilo.

Brigade Rosse trápili Taliansko svojimi útokmi v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia. Ich najznámejším činom bol únos a vražda bývalého premiéra Alda Mora v roku 1978. Po približne desaťročí pokoja sa znova objavila odnož tejto organizácie a v rokoch 1999 a 2002 zavraždila dvoch vládnych poradcov.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oslabený hurikán Dean udrel na mexickú pevninu
<< predchádzajúci článok
Lajčák varuje bosnianskych Srbov pred nasledovaním Kosova

Zatkli bývalú členku teroristickej skupiny Brigade Rosse - diskusné fórum čitateľov