Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2022

Zelenskyj: Rusko už použilo 2275 rôznych rakiet a väčšina zasiahla civilné ciele (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Rusko vedie „totálnu vojnu" s cieľom spôsobiť čo najväčší počet obetí a čo ...Zdieľať
not real_news_98381 8dfad6f8624345bfb3387bd5fae156bb 676x496 24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Rusko vedie „totálnu vojnu" s cieľom spôsobiť čo najväčší počet obetí a čo najvýraznejšie zničenie infraštruktúry.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Vo svojom prejave povedal, že Rusko od 24. februára podniklo 1474 raketových útokov na Ukrajinu, pričom použilo 2275 rôznych rakiet. Dodal, že drvivá väčšina zasiahla civilné ciele. V doterajšom priebehu vojny došlo podľa neho k viac ako 3000 ruským náletom. „Takáto vojna na európskom kontinente nebola 77 rokov," povedal.


Rusi sústredili svoje sily na mestá v Donbase na východe Ukrajiny, ako sú Bachmut, Popasna a Sjevjerodoneck. Zelenskyj vyzval Ukrajincov, ktorí nie sú na bojisku, aby akýmkoľvek spôsobom pomohli. Dodal, že jeho úlohou je zvýšiť medzinárodný tlak na Rusko. „Absolútnou prioritou sú zbrane a strelivo pre Ukrajinu," skonštatoval Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Rusko už použilo 2275 rôznych rakiet a väčšina zasiahla civilné ciele (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska únia môže dosiahnuť dohodu o sankciách voči Rusku, Habeck apeluje aj na Maďarsko
<< predchádzajúci článok
Vyšetrovateľ NAKA obvinil poslanca Suju a asistentku europoslanca Uhríka