Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2020

Žiadostí bolo viac ako nových bytov. Ďalšia výstavba je potrebná, tvrdí primátor Vysokých TatierBytové domy v Tatranskej Lomnici Jelša a Osika v stredu primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš prestrihnutím pásky a odovzdaním kľúčov oficiálne uviedol do užívania. Nových 48 nájomných bytov pozná ...Zdieľať
dom 676x480 30.4.2020 - Bytové domy v Tatranskej Lomnici Jelša a Osika v stredu primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš prestrihnutím pásky a odovzdaním kľúčov oficiálne uviedol do užívania. Nových 48 nájomných bytov pozná svojich majiteľov.


„Uvedomujem si, že prideliť byty všetkým žiadateľom, je prakticky nemožné. Z doručených 279 žiadostí sme nevyhoveli logicky všetkým a preto si myslím, že ďalšia výstavba je viac ako potrebná,“ povedal Mokoš.

Výstavba bytových domov bola financovaná najmä z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) v sume takmer dvoch miliónov eur, ďalších 870-tisíc bolo financovaných z dotácie ministerstva a zvyšok bolo hradených z vlastných zdrojov mesta.

K bytovým domom pribudlo detské ihrisko a vybudovalo sa 54 parkovacích miest, z toho dve pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

„Aj pre vysoký počtet záujemcov mesto dlhodobo hľadá spôsoby ako ľuďom zabezpečiť nájomné bývanie a riešiť tak ich nevýhodnú sociálnu situáciu,“ uviedla Martina Birková z kancelárie prednostu mestského úradu Vysoké Tatry s tým, že v bytových domoch Jelša a Osika, v ktorých je aj výťah, sa nachádza spolu 48 bytov, a to na piatich podlažiach.

Stavebné povolenie bolo vydané začiatkom roku 2017 a bytové domy boli skolaudované 16. apríla tohto roka. Na prvom nadzemnom poschodí sa nachádzajú štyri dvojizbové byty a na ostatných podlažiach sú aj jednoizbové byty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žiadostí bolo viac ako nových bytov. Ďalšia výstavba je potrebná, tvrdí primátor Vysokých Tatier © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pandémia dočasne zmenila pravidlá pri platení preddavkov na daň z príjmu, pripomína ministerstvo financií
<< predchádzajúci článok
Gastroprevádzky bijú na poplach, viaceré budú pre koronakrízu vo vážnych existenčných problémoch

Žiadostí bolo viac ako nových bytov. Ďalšia výstavba je potrebná, tvrdí primátor Vysokých Tatier - diskusné fórum čitateľov