Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. novembra 2006

Známy advokát Ernest V. obvinený z vydieraniaAdvokáta Ernesta V., podnikateľa Ladislava R. a jeho syna Martina obvinil vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite z vydierania. Informoval o tom viceprezident Policajného zboru SR ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Advokáta Ernesta V., podnikateľa Ladislava R. a jeho syna Martina obvinil vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite z vydierania. Informoval o tom viceprezident Policajného zboru SR Michal Kopčík. Dodal, že trestné oznámenie v tomto prípade bolo podané 4. júla na Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava III. Pri vyšetrovaní prvého skutku vydierania, z ktorého vyšetrovateľ Ladislava R. obvinil, poškodená podľa Kopčíka uviedla informácie týkajúce sa aj druhého prípadu a preto na ňom začal pracovať Úrad boja proti organizovanej kriminalite. V týchto chvíľach ešte stále prebiehajú procesné úkony a preto policajný viceprezident ani prezident Ján Packa neuviedli, či vyšetrovateľ bude žiadať pre obvinených väzbu.

Kopčík sa vyjadril aj k protestu Slovenskej advokátskej komory (SAK), ktorá tvrdí, že prehliadkou advokátskej kancelárie Ernesta V. môže byť ohrozené tajomstvo medzi advokátom a jeho klientmi. Podľa Kopčíka bola prehliadka absolútne v súlade so zákonom a navyše k nej prizvali aj člena SAK, ktorý mal dohliadať na zákonnosť a podpísal zápisnicu. Polícia tak urobila aj napriek tomu, že žiaden zákon jej to neukladá, dodal Kopčík.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel laureát Nobelovej ceny Milton Friedman
<< predchádzajúci článok
Online nakupovanie je na Slovensku čoraz obľúbenejšie