Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

A. Danko požiada o preverenie zániku mandátu troch poslancovNa archívnej snímke Andrej Danko.Zdieľať
Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 10. septembra (TASR) - Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) požiada Mandátny a imunitný výbor Národnej rady (NR) SR o posúdenie toho, či trom poslancom zanikol mandát v súlade s ústavou a legislatívou. Ide o mandáty Moniky Jankovskej, Viktora Stromčeka a Petra Kažimíra. TASR o tom informoval hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník.


Plénum v utorok neschválilo návrh poslankyne Anny Zemanovej (SaS), ktorá žiadala Mandátový a imunitný výbor NR SR, aby prerokoval vzdanie sa mandátu bývalej poslankyne Jankovskej a podal o tom plénu informáciu, aby NR SR mohla vziať na vedomie vzdanie sa mandátu poslanca. Opozícia poukazovala na to, že taký mal byť postup v zmysle rokovacieho poriadku parlamentu.

Po tom, ako sa šéf parlamentu stretol s predsedom Mandátového a imunitného výboru NR SR Jurajom Blanárom (Smer-SD), Danko avizoval, že požiada o posúdenie zániku mandátov. "Tu je potrebné podotknúť, že situácia sa okrem pani Jankovskej týka aj zániku mandátov poslancov Stromčeka a Kažimíra," doplnil Kostelník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokurátor J. Šanta: Sila dôkazov sa posilnila zo 100 na 150 percent
<< predchádzajúci článok
Chášukdží v posledných slovách žiadal vrahov, aby ho nedusili

A. Danko požiada o preverenie zániku mandátu troch poslancov - diskusné fórum čitateľov