Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. apríla 2019

A. Danko: Treba úpravu pravidiel volebnej kampane na interneteNa archívnej snímke Andrej Danko.Zdieľať
Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 15. apríla (TASR) - Pravidlá volebnej kampane v online priestore nie sú vždy jasné a je potrebná legislatívna úprava. Zhodli sa na tom zástupcovia parlamentných politických strán a štátnej správy. V pondelok po rokovaní za okrúhlym stolom o tom informoval predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS).


"Zhodli sme sa na tom, že dnešná doba prináša nové fenomény, na ktoré je štátna komisia krátka," skonštatoval s tým, že je ťažké kontrolovať online priestor a stanoviť prípadné sankcie.

Danko podotkol, že sa za okrúhlym stolom zhodli aj na tom, že zákon je potrebné pripraviť odborne a za pomoci vlády. "Oslovím predsedu vlády, aby podnikol všetky právne kroky, aby inicioval novú legislatívu, ktorá takéto trendy postihne," avizoval s tým, že mu predloží aj postrehy a podnety, ktoré priniesli jednotlivé strany na rokovaní.

Za otázne považuje okrem iného aj mieru postihov v tejto oblasti, "či ísť až po trestnoprávnu zodpovednosť, alebo zbavenie funkcie". Pokiaľ sú vyhlásené voľby, mali by podľa jeho slov platiť rovnaké podmienky pre všetkých.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Estónsko je bližšie ku koalícii zahŕňajúcej krajne pravicovú stranu
<< predchádzajúci článok
Z. Kubovičová sa stala novou riaditeľkou Centra právnej pomoci

A. Danko: Treba úpravu pravidiel volebnej kampane na internete - diskusné fórum čitateľov