Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

19. mája 2021

Ako si vybrať najlepšiu kávu na doma či do kancelárie?Túžite po dúšku skvelej kávy či už sa nachádzate doma alebo v práci? Tou najlepšou voľbou pre vás určite bude zrnková káva. Ako ju vybrať a ako správne pripraviť? To, sa dozviete v tomto článku.Zdieľať
Ako si vybrať najlepšiu kávu na doma či do kancelárie?

Zrnková káva patrí medzi obľúbené typy kávy a mnoho baristov by dokonca tvrdilo, že len pomocou nej dokážete vytvoriť skutočne lahodný nápoj.

Na to, aby ste však takúto kávičku vedeli vytvoriť, je mimoriadne dôležité vedieť kávové zrná  pripraviť a vybrať si druh, ktorý vám bude vyhovovať.

Ktorú zrnkovú kávu si vybrať?

Odpovedať na otázku, ktorá je tá najlepšia zrnková káva, je mimoriadne náročné, keďže tento typ kávy sa rozlišuje podľa praženia kávy, kde každému môže vyhovovať iný typ.

V súčasnosti poznáme tieto typy praženia zrnkovej kávy:

 • Svetlé praženie kávových zŕn
 • Stredne tmavé praženie
 • Stredné praženie kávy
 • Tmavé praženie kávových zŕn

  Praženie kávy je dôležitým procesom pri celkovom spracovaní kávových zŕn, keďže práve vďaka nemu získava káva špecifickú chuť.

  Pravdepodobne tým najznámejším spôsobom praženia je takzvaný Italian Roast a teda tmavé praženie kávy, vďaka ktorému dominuje v káve horkosť nad kyslosťou.

  Z tejto kávy viete urobiť kvalitné a silné espresso.

  Ak patríte medzi nováčikov a chcete si kúpiť svoju prvú zrnkovú kávu a skúsiť si ju pripraviť ako správny barista, určite nič nepokazíte zakúpením zrnkovej kávy od svetoznámej talianskej značky Lavazza.

   

Nezabudnite na mlynček

Okrem kvalitnej zrnkovej kávy, je pri príprave vášho obľúbeného espressa dôležitý aj mlynček na kávu, pomocou ktorého si musíte kávové zrná zomlieť.

Pozitívom je fakt, že takýto mlynček si dnes dokážete kúpiť aj k sebe domov a pripraviť si lahodnú kávu, častokrát lepšiu ako v niektorej kaviarni.

Odporúčanie na záver

Predtým, než sa rozhodne zakúpiť si jednu zo značiek pražených káv si prečítajte o jej pôvode, detailne preštudujte spôsob praženia a tiež to, na aký typ kávy je vaša zrnková káva určená.

Týmito krokmi totiž eliminujete možnosť, že by ste boli s vašou zrnkovou kávou nespokojný a vo výsledku by vám vôbec nechutila.

Zdroj obrázku:
Cookie Studio / Shutterstock.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cena bitcoinu sa dnes prepadla pod 31-tisíc dolárov, za posledný deň odpísala zhruba 30 %.
<< predchádzajúci článok
Colours of Ostrava 2022 potvrdzujú Twenty One Pilots

Ako si vybrať najlepšiu kávu na doma či do kancelárie? - diskusné fórum čitateľov