26. decembra 2009

Alfredsson bude chýbať Ottawe 4 - 6 týždňov

Tím zámorskej NHL Ottawa Senators prišiel v stredajšom zápase proti Pittsburghu (2:8) o svojho kapitána Daniela Alfredssona, ktorý si ešte v prvej tretine v súboji s hráčom "tučniakov" ...

PITTSBURGH 26. decembra (WEBNOVINY) - Tím zámorskej NHL Ottawa Senators prišiel v stredajšom zápase proti Pittsburghu (2:8) o svojho kapitána Daniela Alfredssona, ktorý si ešte v prvej tretine v súboji s hráčom "tučniakov" Craigom Adamsom zranil ľavé rameno. Švédsky útočník bude Ottawe chýbať mesiac až šesť týždňov a mohla by byť ohrozená aj jeho účasť na zimných olympijských hrách vo februári 2010 v kanadskom Vancouveri. Vedenie "senátorov" ako náhradu za Alfredssona z nižšej súťaže povolalo Ryana Kellera.

"Pôjdem zrejme na vyšetrenie a na röntgen, aby som zistil, akého rozsahu je poškodenie. Ale vyzerá to na niekoľko týždňov absencie," tvrdil bezprostredne po zápase s Pittsburghom skúsený Alfredsson. Podľa brankára Ottawy Pascala Leclaira bude Alfredsson mužstvu veľmi chýbať. "Je jednoznačne naším lídrom a kľúčovým hráčom," zdôraznil gólman.

Craig Adams nedostal za faul na Alfredssona nijaký trest a tréner "senátorov" Cory Clouston sa odmietol vyjadriť k tomu, či išlo o úmyselný zákrok a či mal dostať pittsburský hráč trest. Švédsky útočník je historickým lídrom Ottawy v mnohých štatistikách, v tomto ročníku je najproduktívnejším hráčom klubu s 31 bodmi a najlepšie prihrávajúcim hráčom s 22 asistenciami.