Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

03. septembra 2020

Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú onlineAmerický online predajca Amazon do konca tohto roka vytvorí vo Veľkej Británii sedemtisíc pracovných miest, aby vyhovel rastúcemu ...Zdieľať
amazon 676x488 3.9.2020  - Americký online predajca Amazon do konca tohto roka vytvorí vo Veľkej Británii sedemtisíc pracovných miest, aby vyhovel rastúcemu dopytu.


Spoločnosť uviedla, že v tomto roku v krajine už zvýšila počet pracovných pozícií o tritisíc, čiže za celý rok vytvorí 10-tisíc nových miest. Počet jej zamestnancov v Británii tak stúpne na viac ako 40-tisíc. Informuje o tom portál bbc.com.

Koronakríza a obmedzenia pohybu, ktoré spôsobili dočasné zatvorenie mnohých kamenných obchodov, zároveň vyvolali masívny rast nakupovania prostredníctvom internetu. Tento vývoj prospieva takým internetovým gigantom, ako je Amazon.

Podľa najnovších údajov bol online predaj v Británii v júli o 50 percent vyšší ako vo februári, čiže v období pred pandémiou. Britský minister pre podnikanie Alok Sharma uviedol, že pandémia je "náročným obdobím pre mnohé firmy", ale správa o nových pracovných miestach v Amazone je "veľmi povzbudzujúca".


Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divadlo Nová scéna otvára novú sezónu muzikálom MAMMA MIA!
<< predchádzajúci článok
Nový Jo Nesbo, ktorý poriadne prekvapil

Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online - diskusné fórum čitateľov