Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Američania si myslia, že Trump zhoršuje situáciu medzi USA a KĽDRAmerický prezident Donald Trump.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Moskva/Washington 12. októbra (TASR) - Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho označil jadrové zbrane svojej krajiny za "meč spravodlivosti". V stredu o tom informovala ruská štátna tlačová agentúra Tass.


Minister Ri Jong-ho obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa, že svojím septembrovým prejavom na Valnom zhromaždení OSN "zapálil rozbušku vojny".

Trump sa v prejave na VZ OSN vyhrážal "úplným zničením" Severnej Kórey, ak bude donútený brániť Spojené štáty alebo ich spojencov.

Ri Jong-ho povedal pre agentúru Tass, že jadrové zbrane Severnej Kórey (KĽDR) sú zastrašujúcim prostriedkom na ochranu krajiny pred USA.

Minister dodal, že strategické sily Severnej Kórey majú "nevyčerpateľnú silu, ktorá nenechá útočný štát Ameriku bez trestu". Minister dodal, že severokórejská "armáda a ľud vytrvalo žiadajú zasadiť Američanom posledný úder - divokou spŕškou, avšak nie slov".

Američanov desí vývoj okolo severokórejských jadrových zbraní. Dve tretiny z nich tvrdia, že vojna slov prezidenta Trumpa s vodcom izolovanej krajiny Kim Čong-unom celú situáciu zhoršuje. Len menej než desatina Američanov si myslí, že Trumpove výroky situáciu zlepšujú. Vyplýva to z prieskumu tlačovej agentúry AP a inštitútu NORC, ktorého výsledky boli zverejnené v stredu.

Podľa týchto výsledkov si 65 percent Američanov myslí, že Trumpove vyjadrenia situáciu medzi USA a KĽDR zhoršujú. Tento údaj zahŕňa 45 percent opýtaných, podľa ktorých Trump situáciu veľmi zhoršuje.

Iba osem percent Američanov zastáva názor, že Trump situáciu zlepšuje.

Tieto zistenia boli zverejnené v období, keď sa napätie medzi nepriateľmi stupňuje a Severná Kórea sa približuje k cieľu vyvinúť raketu schopnú niesť jadrovú hlavicu, ktorá dokáže zasiahnuť pevninu Spojených štátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump vymenoval za ministerku pre vnútornú bezpečnosť K. Nielsenovú
<< predchádzajúci článok
Odborníci a trpiaci artritídou upozorňujú 12. októbra na zápaly kĺbov

Američania si myslia, že Trump zhoršuje situáciu medzi USA a KĽDR - diskusné fórum čitateľov