Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Trump vymenoval za ministerku pre vnútornú bezpečnosť K. NielsenovúKirstjen Nielsenová.Zdieľať
Kirstjen Nielsenová. Foto: TASR/AP
Washington 12. októbra (TASR) - Prezident USA Donald Trump vymenoval v stredu bezpečnostnú odborníčku Kirstjen Nielsenovú za budúcu ministerku pre vnútornú bezpečnosť, keďže predchádzajúceho ministra Johna Kellyho vymenoval koncom júla za šéfa kancelárie Bieleho domu.


Nielsenová slúžila na ministerstve pre vnútornú bezpečnosť ako Kellyho námestníčka a v júli ho nasledovala do Bieleho domu.

Ministerstvo zriadili po teroristických útokoch na USA z 11. septembra 2001 a na starosti má okrem iného pohraničnú bezpečnosť, colný úrad, pobrežnú stráž či riadenie krízových situácií.

Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť muselo v posledných týždňoch riešiť následky prírodných katastrof v Texase, na Floride, v Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch, ktoré postihli hurikány Harvey, Irma a Maria.

Nielsenová pracovala na ministerstve za administratívy prezidenta Georgea W. Busha a takisto rozbiehala poradenskú firmu pre rizikový manažment.

Po odchode Kellyho z postu ministra viedla dočasne rezort Elaine Dukeová.

Trump vymenoval Kellyho za šéfa kancelárie Bieleho domu koncom júla v rámci personálnych zmien v kancelárii, keď prepustil jej šéfa Reincea Priebusa. Kelly sa údajne snaží držať na uzde prevádzku Bieleho domu a Trump už bol nútený popierať fámy, že Kellyho zrejme prepustí.

"Šéf (Kelly) odvádza FANTASTICKÚ prácu pre mňa a, čo je ešte dôležitejšie, pre USA," napísal Trump v utorok na Twitteri.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva možno požiada USA, aby znížili svoj diplomatický personál
<< predchádzajúci článok
Američania si myslia, že Trump zhoršuje situáciu medzi USA a KĽDR

Trump vymenoval za ministerku pre vnútornú bezpečnosť K. Nielsenovú - diskusné fórum čitateľov