Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Americká kongresmanka pre represívne podmienky Izrael nenavštíviŠtyri členky Snemovne reprezentantov z Demokratickej strany s prisťahovaleckými koreňmi, zľava Rashida Tlaibová, Ilhan Omarová, Alexandria Ocasiová-Cortezová a Ayanna Pressleyová počas tlačovej konferencie 15. júla 2019 vo ...Zdieľať
Štyri členky Snemovne reprezentantov z Demokratickej strany s prisťahovaleckými koreňmi, zľava Rashida Tlaibová, Ilhan Omarová, Alexandria Ocasiová-Cortezová a Ayanna Pressleyová počas tlačovej konferencie 15. júla 2019 vo Washingtone. Foto: TASR/AP
Jeruzalem 16. augusta (TASR) - Americká demokratická kongresmanka palestínskeho pôvodu Rashida Tlaibová v piatok oznámila, že svojich príbuzných v Predjordánsku nakoniec nenavštívi, pretože podmienky kladené Izraelom sú pre ňu neprijateľné. Rozhodla sa tak napriek tomu, že Izrael jej návštevu z humanitárnych dôvodov povolil, uviedla agentúra AP.


"Rozhodla som sa, že návšteva mojej starej mamy za týchto represívnych podmienok je v rozpore so všetkým, v čo verím — v boj proti rasizmu, útlaku a nespravodlivosti," napísala Tlaibová na Twitteri. Jej stará mama nechce, aby sa nechala umlčať a zaobchádzalo sa s ňou ako so zločincom. "Zničilo by to časť môjho ja," konštatovala kongresmanka.

Izraelský minister vnútra Arje Deri povolil Tlaibovej uskutočniť "humanitárnu návštevu" jej 90-ročnej starej matky po tom, ako mu zaslala písomné záruky, že bude "rešpektovať podmienky uložené Izraelom" a nebude propagovať bojkot Izraela.

Deri neskôr v reakcii na Tlaibovej rozhodnutie napísal, že jej žiadosť bola iba "provokácia", ktorej cieľom bolo "zaútočiť" na Izrael. "Jej nenávisť voči Izraelu zrejme prevážila nad jej láskou k starej mame," uviedol minister.

Izrael však pritom ešte vo štvrtok oznámil, že členkám Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Tlaibovej a Ilhan Omarovej vstup na svoje územie nepovolí. Obe totiž vyjadrujú podporu Palestínčanmi vedenému medzinárodnému hnutiu s názvom Bojkot, odliv kapitálu a sankcie (BDS).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin vyznamenal posádku lietadla, ktoré núdzovo pristálo pri Moskve
<< predchádzajúci článok
Palestínčan vrazil v Predjordánsku autom do dvoch mladých Izraelčanov

Americká kongresmanka pre represívne podmienky Izrael nenavštívi - diskusné fórum čitateľov