Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Palestínčan vrazil v Predjordánsku autom do dvoch mladých IzraelčanovPalestínčan vrazil v piatok v okupovanom Predjordánsku autom do dvoch mladých Izraelčanov, ktorých vážne zranil. S odvolaním sa na vyjadrenie izraelských záchranárov i ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Tel Aviv 16. augusta (TASR) - Palestínčan vrazil v piatok v okupovanom Predjordánsku autom do dvoch mladých Izraelčanov, ktorých vážne zranil. S odvolaním sa na vyjadrenie izraelských záchranárov i polície o tom informovala agentúra DPA.


Incident si na ceste z práce domov všimol policajt, ktorý následne na útočníka vystrelil a usmrtil ho.

K útoku došlo pri izraelskej osade Elazar ležiacej juhozápadne od Betlehema. Na fotografiách z miesta činu je vidieť prevrátené auto, ktoré sa prevrátilo do priekopy neďaleko autobusovej zastávky. Zranení Izraelčania majú 18 a 20 rokov

Podľa portálu Ynetnews je útočníkom 26-ročný Palestínčan z oblasti Betlehema, ktorý mal záznamy v trestnom registri a mal väzby na Palestínsky islamský džihád a hnutie Fatah. V rokoch 2014-15 bol v Izraeli vo väzení za teroristické trestné činy.

Agentúra DPA pripomína, že k útoku došlo len týždeň po tom, ako našli v oblasti židovských osád Guš Ecion ležiacich južne od Jeruzalema zabitého 19-ročného izraelského vojaka, ktorý mal na tele bodné rany.

Izraelské bezpečnostné sily v súvislosti s týmto incidentom zadržali uplynulú sobotu dvoch Palestínčanov. Izraelská tajná služba Šin Bet uviedla, že ide o dvoch mladíkov z mesta Beit Kahil pri Hebrone, z ktorých mladší je členom palestínskeho hnutia Hamas. Počas ich zadržania došlo k zrážkam medzi izraelskými vojakmi a zhruba 100 Palestínčanmi, ktorí na vojakov hádzali kamene. Vojaci ich rozohnali.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americká kongresmanka pre represívne podmienky Izrael nenavštívi
<< predchádzajúci článok
Policajní a vojenskí špecialisti zintenzívnia spoluprácu

Palestínčan vrazil v Predjordánsku autom do dvoch mladých Izraelčanov - diskusné fórum čitateľov