Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. októbra 2006

Anketa Slávik 2006 odštartuje 10. októbraŠiroká slovenská verejnosť má opäť možnosť vyjadriť svoj názor vo voľbách. Tentokrát však nie tých politických, ale hudobných, ktoré sú už niekoľko rokov nazývané ako anketa Slávik a podľa hlavného sloganu vraj ne"s"klamú.Zdieľať
       Mediálna kampaň ankety spojená s uverejnením hlasovacích kupónov o najpopulárnejšieho interpreta štartuje 10. októbra a potrvá do 10. novembra. V uvedenom období budú hlasovacie kupóny uverejnené v denníku Nový Čas, týždenníkoch Markíza, Život, Eurotelevízia, Slovenka a v mesačníku IN. Tohtoročnou novinkou je internetové hlasovanie na webstránke www.forza.sk. Aj v tomto ročníku však bude prebiehať SMS hlasovanie, ktoré jednak výrazne zvyšuje počet hlasov a jednak oslovuje ďalšiu skupinu respondentov, čím sa zvyšuje reprezentatívnosť výsledkov ankety.

      Sošku Slávika 2006 získajú interpreti v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú dekorovaní aj Skokan roka, Objav roka a Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách budú obhajovať Miro Žbirka, Zuzana Smatanová a Elán. Súčasťou ankety je aj hlasovanie o "Slameného slávika", ktorý je definovaný ako najväčšie sklamanie roka v absolútnom počte hlasov. Aj v tomto ročníku vyhlásil denník Nový Čas anketu o Hit roka 2006 a zároveň budú jeho čitatelia  hlasovať aj o "Metle roka", ktorú pridelia najhoršie oblečenej domácej hviezde. Hlasovanie prebieha on-line na webovej stránke www.bleskovky.sk.
      Rátanie hlasov z kupónov a ich následné zrátanie s SMS hlasmi realizuje špecializovaná počítačová firma pod dohľadom notára. V záujme udržania napätia a autentických reakcií budú ale výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené až počas slávnostného galaprogramu, ktorý sa uskutoční na novom mieste, v bratislavskom Národnom tenisovom centre a v priamom prenose TV Markíza v sobotu 2. decembra o 20.00 h. Vtedy sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov finančnej prémie vo výške 150 000,- Sk, ktorí budú vyžrebovaní jednak spomedzi kupónov a jednak spomedzi sms hlasov.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
George Michael tvrdí, že nemá problém s drogami
<< predchádzajúci článok
Paris Hilton je i napriek klebetám stále sama

Anketa Slávik 2006 odštartuje 10. októbra - diskusné fórum čitateľov