Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2012

Anna Bubeníková sa chce na svojom odchode dohodnúťBývala predsedníčka Výkonného výboru Fondu národného majetku (FNM) Anna Bubeníková, ktorá už nevykonáva svoju funkciu, v pondelok listom predložila návrh dohody na skončenie jej pracovného ...Zdieľať
anna bubenikova BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Bývala predsedníčka Výkonného výboru Fondu národného majetku (FNM) Anna Bubeníková, ktorá už nevykonáva svoju funkciu, v pondelok listom predložila návrh dohody na skončenie jej pracovného pomeru vo fonde. Navrhuje skončenie pracovného pomeru k 31. januáru tohto roka.


Zároveň podľa vyjadrení fondu požiadala, aby po skončení jej súčasnej práceneschopnosti mohla čerpať dovolenku až k spomínanému dátumu.

Anna Bubeníková doručila návrh na ukončenie svojho pracovného pomeru po neúspešnom pokuse odovzdať svoju funkciu členom Výkonného výboru FNM v stredu minulého týždňa.

Bubeníkovú kabinet odvolal 11. januára z čela FNM pre podozrenia zo spisu Gorila hlasmi ministrov SaS, KDH, Most-Híd a premiérky Ivety Radičovej. Podržali ju len ministri za SDKÚ-DS, ktorá Bubeníkovú pôvodne nominovala.

Odvolaná Bubeníková sa v stredu 18. januára dostavila do sídla fondu a prejavila vôľu odovzdať svojmu nástupcovi funkciu, vrátane s tým súvisiacej agendy. No vzhľadom na skutočnosť, že nebol vymenovaný nový predseda Výkonného výboru FNM, nebolo možné túto úlohu splniť. V pracovno-právnych vzťahoch zamestnancov fondu konajú totiž vždy súčasne dvaja členovia výkonného výboru, pričom jeden musí byť vždy predseda výkonného výboru.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záchranári vytiahli z Concordie už 15 mŕtvych tiel
<< predchádzajúci článok
Embargo voči Iránu zvýšilo ceny ropy