Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. augusta 2006

Annan si prezrel vojnou zničené južné oblastiGenerálny tajomník OSN Kofi Annan v utorok navštívil vojnou zdevastovaný južný Libanon a prezrel si škody, ktoré počas vyše mesačného konfliktu medzi Izraelom a hnutím Hizballáh v oblasti vznikli. ...Zdieľať

NAKURA 29. augusta (WEBNOVINY) - Generálny tajomník OSN Kofi Annan v utorok navštívil vojnou zdevastovaný južný Libanon a prezrel si škody, ktoré počas vyše mesačného konfliktu medzi Izraelom a hnutím Hizballáh v oblasti vznikli. Annan druhým dňom pokračuje vo svojom turné po Blízkom východe, aby podporil krehké prímerie uzavreté medzi oboma stranami. Šéf OSN vrtuľníkom priletel na základňu mierových síl OSN v stredomorskom prístave Nakura, kam prichádzajú nové medzinárodné posily. Z Libanonu Annan ďalej pocestuje do Izraela, s ktorým chce prediskutovať otázku ukončenia leteckej a námornej blokády Libanonu a možnú výmenu väzňov.

Annan svoje turné po regióne začal v pondelok v Bejrúte, kde vyzval na ukončenie blokády a šíitské hnutie Hizballáh žiadal o prepustenie dvoch izraelských vojakov zajatých v júli.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na oslavách v BB zadržali vodcu Slovenskej pospolitosti
<< predchádzajúci článok
Erste Bank sa nezúčastní tendra na BAWAG