15. marca 2018

Atletico vyhralo v Moskve nad Lokomotivom a je vo štvrťfinále

Hráč Atletica Saul Niquez (vpravo) zachytáva prihrávku hráča Lokomotivu Igora Denisova (vľavo) v odvete osemfinále Európskej ligy Lokomotiv Moskva - Atletico Madrid 15. marca 2018 v Moskve. Foto: TASR/AP
Bratislava 15. marca (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid sa ako prví prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018. Po domácom triumfe 3:0 zvíťazili aj vo štvrtkovej odvete na pôde Lokomotivu Moskva vysoko 5:1 a bez problémov potvrdili úlohu jedného z najväčších favoritov na zisk trofeje.

Hostia sa ujali vedenia v 16. minúte zásluhou Angela Correu, no o štyri minúty vyrovnal Maciej Rybus a mužstvá išli do šatní za nerozhodného stavu. V druhom polčase to však už bola jasná záležitosť hostí. Už dve minúty po zmene strán ich poslal do vedenia Saul Niguez, Fernando Torres pridal dva zásahy v rozmedzí piatich minút a na konečných 5:1 upravil päť minút pred koncom Antoine Griezmann.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 16. marca v Nyone. Finále sa bude hrať 16. mája v Lyone.