Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. mája 2021

Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚDôvera vo vládu českého premiéra Andreja Babiša extrémne klesla. Podľa portálu TN.cz to ukázal najnovšíZdieľať
czech_politics_68850 ab420cb5423b428d889c88cd2a8f239e 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Dôvera vo vládu českého premiéra Andreja Babiša extrémne klesla. Podľa portálu TN.cz to ukázal najnovší Eurobarometer.


Českému vládnemu kabinetu verí len 19 percent ľudí, čo je najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín Európskej únie (EÚ). Klesla aj dôvera v český parlament, a to na 15 percent. Ešte v roku 2019 pritom vláde dôverovalo 40 percent Čechov a v prípade parlamentu to bolo 25 percent.

Dôvera k EÚ rastie


Na vzostupe je, naopak, dôvera Čechov k EÚ. Inštitúciám európskej dvadsaťsedmičky verí 48 percent opýtaných, zatiaľ čo pred rokom ich bolo 39 percent.

Ešte zreteľnejší je nárast pozitívneho vnímania EÚ medzi Čechmi, keď v roku 2019 boli s 31 percentami na poslednom mieste, teraz EÚ pôsobí pozitívne na 49 percent obyvateľov Česka. Únijný priemer je pritom 46 percent.

Vplyv pandémie na výsledky


Na výsledkoch Eurobarometra sa podľa TN.cz do veľkej miery odrazila pandémia koronavírusu. Vládne protipandemické opatrenia považuje za oprávnené 68 percent Čechov, zatiaľ čo celoeurópsky priemer je 73 percent.

Zdravotníci podľa českých respondentov zvládajú boj s pandémiou bravúrne, dôveruje im 92 percent opýtaných, pričom únijný priemer je 80 percent.


Zdroj: Webnoviny.sk - Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Terasy kaviarní a reštaurácii v Grécku dostali zelenú, posunul sa aj zákaz nočného vychádzania
<< predchádzajúci článok
Strana Za ľudí navrhne, aby sa úplne zrušil zákaz vychádzania a zhromažďovania

Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚ - diskusné fórum čitateľov