Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. mája 2021

Terasy kaviarní a reštaurácii v Grécku dostali zelenú, posunul sa aj zákaz nočného vychádzaniaV Grécku po takmer šiestich mesiacoch v pondelok opäť otvorili exteriérové priestory kaviarní a reštaurácií. Od začiatku novembra, keď v krajine zaviedli lockdown, mohli grécke kaviarne, reštaurácie a bary ...Zdieľať
virus_outbreak_greece_89430 ac62bea57e2d4f989874477a913e7fe4 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - V Grécku po takmer šiestich mesiacoch v pondelok opäť otvorili exteriérové priestory kaviarní a reštaurácií. Od začiatku novembra, keď v krajine zaviedli lockdown, mohli grécke kaviarne, reštaurácie a bary predávať jedlá a nápoje iba na odnos so sebou alebo mohli robiť donáškovú službu.


Zákaz nočného vychádzania v Grécku od pondelka už neplatí od 21:00, ale od 23:00. Pohostinské zariadenia musia zatvárať 15 minút pred začiatkom zákazu vychádzania.

Program vakcinácie v Grécku sa zrýchľuje a objednávať na očkovanie sa už môžu všetci obyvatelia vo veku aspoň 30 rokov. Doteraz v krajine podali viac ako tri milióny dávok vakcín.

Prvú dávku očkovacej látky dostali viac ako dva milióny ľudí a úplne zaočkovaných je viac ako 944-tisíc Grékov. Od stredy začnú v krajine používať aj vakcínu spoločnosti Johnson & Johnson, ktorá sa aplikuje len v jednej dávke.

Grécko, ktoré má približne 11 miliónov obyvateľov, od začiatku pandémie zaznamenalo takmer 10 500 úmrtí na ochorenie COVID-19 a 346 500 potvrdených prípadov infekcie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Terasy kaviarní a reštaurácii v Grécku dostali zelenú, posunul sa aj zákaz nočného vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká vláda plánuje ďalšie uvoľňovanie a otváranie služieb, prehodnotí aj nosenie rúšok v exteriéri
<< predchádzajúci článok
Babišovej vláde dôveruje len 19 percent Čechov, ide o najnižší výsledok spomedzi všetkých krajín EÚ

Terasy kaviarní a reštaurácii v Grécku dostali zelenú, posunul sa aj zákaz nočného vychádzania - diskusné fórum čitateľov