BASKETBAL: Extraliga mužov - sobota - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola basketbalovej extraligy mužov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola basketbalovej extraligy mužov:

Astrum Levice - Slávia TU Košice 108:79 (28:10, 23:29, 24:18, 33:22)
Najviac bodov: Klein 21, Lutovský 18, Miloševič 17 - Lechman 21, Probala 17, Lutter 14
TH: 15/12 - 30/23, fauly: 28 - 20, trojky: 10 - 4, rozhodovali: Ženiš, Fuska, Hančík, 1500 divákov
V úvode síce hostia viedli 4:0, ale domáci vzápätí prebrali réžiu a prvú štvrtinu napokon získali 28:10. V druhej časti Košice znížili odstup, po prestávke však opäť dominovali hostitelia. V závere stretnutia dostali príležitosť aj hráči z domácej lavičky. Levice boli vo všetkých herných činnostiach lepšie ako ich súper.

MBK Handlová - AX SPU Nitra 88:62 (18:6, 23:20, 19:16, 28:20)
Najviac bodov: Bičvič 26, Štefaník 23, Vlaič 15 - Lawrence 16, Červenka 10, Fapšo 9
TH: 34/27 - 28/21, fauly: 25 - 27, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Sudek, Tomašovič a Margala, 800 divákov
Domáci nastúpili na zápas plný odhodlania a ich bojovnosť zatienila kvalitu Nitramov, ktorí sa nedokázali v útoku výraznejšie presadiť. Bojovnejší Handlovčania vynikajúco bránili a dokázali, že vedia hrať basketbal.

Inter Bratislava - HBK Prievidza 72:84 (24:14, 14:18, 15:27, 19:25)
Najviac bodov: Polakovič 25, Míčka 14, Cramer 13 - Bosák 22, Štorcel 17, Ridzoň 16
TH: 32/28 - 9/7, fauly: 15 - 24, trojky: 4 - 7, rozhodovali: Zubák, Šarišský a Doušek, 1000 divákov
Prvá štvrtina bola v rukách domácich o čom svedčí aj desaťbodový rozdiel. Druhú štvrtinu už vyhrala Prievidza, ale prvýkrát vyrovnala až v 25. min (42:42). Od tohto momentu mali taktovku zápasu v rukách hostia, ktorí si postupne zvyšovali svoj náskok. Interu sa ešte podarilo znížiť na rozdiel troch bodov (64:67).

AB Cosmetics Pezinok - 04 AC LB Spišská Nová Ves 98:79 (32:14, 25:20, 20:22, 21:23)
Najviac bodov: Lukjanec 24, Snopko 21 (6), Whisby a Williams po 15 - Pešta 26, Lozančič 19, Nuber 15
TH: 28/17 - 25/14, fauly: 21 - 25, trojky: 9 - 3, rozhodovali: Pipíška, Karniš a Perečinský, 450 divákov
V Pezinku bolo o výsledku prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine. Domáci hrali aktívne a dobre bránili, takže v druhom polčase ani nemuseli ísť naplno - iba kontrolovali svoj náskok z prvého dejstva a nezastavil ich ani krátky výpadok osvetlenia v hale.

Chemosvit Poprad - BK Dolný Kubín 72:60 (16:13, 17:16, 20:15, 19:16)
Najviac bodov: Sedmák 20, Ingles a Klarič po 13 - Jugo 13, Štefanac 11
TH: 25/18 - 16/11, fauly: 19 - 21, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Brziak, Daňo a Hrabuvčin, 950 divákov
Po prehre v Spišskej Novej Vsi sa domáci potrebovali rehabilitovať. Nastúpili už s 26-ročným rozohrávačom Ricom Grierom, ktorý je na 14-dňovej skúške. Oravčania, ktorí sú v tabuľke poslední, neprišli rezignovane a s domácimi držali krok. V 14. min sa dokonca ujali vedenie 23:21, napokon však naposledy. Popradčania si vybojovali 4-bodový polčasový náskok. Po prestávke mala hra rýchlejší spád, strelecky sa darilo Chemosvitu, ktorý v 28. min viedol 51:41. Obojstrannou trojkovou paľbou sa začala záverečná časť a hostia znížili v 35. min na 55:59. Záverečný tlak však domáci pretavili do zaslúženého víťazstva

MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica 84:61 (34:21, 13:19, 21:11, 16:10)
Najviac bodov: Majoroš a Jurík po 15, Suja 11 - Škara 19, Znanec 13, Dorazil 8
TH: 37/29 - 19/13, fauly: 20 - 26, trojky: 7 - 2, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak a Šramko, 450 divákov
Začiatok stretnutia bol vyrovnaný, ale domáci potom postupne zvyšovali tempo a vybudovali si pohodlný náskok. Hostia z Banskej Bystrice sa však nevzdávali a polčasové skóre bolo z ich pohľadu iba 40:47. V druhej časti zápasu Komárno sprísnilo obranu a hostí prakticky k ničomu nepustilo. Napokon zvíťazilo o 23 bodov.