10. januára 2009

Liptovský Mikuláš podľahol Banskej Bystrici 2:4

V úvode zápasu obe mužstvá ukázali útočné chute. Najprv pred Petríkom neuspel Tomášek a po ňom sa do brejku dostal Dian, ktorý nepochodil pred Falterom. Liptáci boli o čosi nebezpečnejší - ...

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - V úvode zápasu obe mužstvá ukázali útočné chute. Najprv pred Petríkom neuspel Tomášek a po ňom sa do brejku dostal Dian, ktorý nepochodil pred Falterom. Liptáci boli o čosi nebezpečnejší - najmä ich rýchle prechody do ofenzívy a prečíslenia znamenali hrozbu. V 13. min to hostia aj potvrdili: domáci Bystričania totiž neubránili Hunovcov s Križkom a Róbert Huna otvoril skóre. V závere tretiny mohol vyrovnať Sabol, ktorý sa od modrej čiary dostal až pred Faltera, ale zoči - voči ho neprekonal.

Do druhej tretiny nastúpili hostitelia oveľa aktívnejšie, zatlačili Liptákov pred Faltera a presadili sa aj strelecky. Po prihrávke Sabola z pravej strany od mantinelu skóroval v páde Jánoš. V 29. min v presilovke nevyužil dve šance Paľov a po ňom ani Ižvolt, ale v 31. min sa po úspechu Češíka na vhadzovaní dostal puk práve k Ižvoltovi, ktorý z medzikružia prekonal Faltera - 2:1. V 35. min sa pred brankárom Liptákov ani na dvakrát nepresadil Štolc, hostia boli v tejto časti hry bezzubí.

Ani v tretej tretine Mikulášania príliš nehrýzli. Nedisciplinovanosťou sa pripravili o možnosť vyrovnať a pykali v oslabení, keď najprv Tománek nabil na gól Pardavému, ktorý sa presadil z prvej z pravého kruhu. V 50. min Ižvolt priťukol Češíkovi, ktorý sa presadil pri ľavej žrdi. Hostia ešte skorigovali stav: v 53. min Tomášek našiel Cibuľu a Petrík kapituloval.

HC´05 Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 23. B. Jánoš (Ľ. Sabol, V. Vlk), 31. Ižvolt (Češík), 46. Pardavý (R. Tománek, Frühauf), 50. Češík (Ižvolt, Bambúch) - 13. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna), 53. Cibuľa (Tomášek, B. Pohanka)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, M. Valach, 1845 divákov

BASKETBAL: Extraliga mužov - sobota - súhrn