10. mája 2007

Basketbalisti Utah Jazz využili výhodu domáceho prostredia

V jedinom včerajšom stretnutí play off zámorskej NBA opäť využili výhodu domáceho prostredia basketbalisti Utah Jazz a v semifinále Západnej konferencie si aj druhýkrát poradili s Golden State, ...

NEW YORK 10. mája (WEBNOVINY) - V jedinom včerajšom stretnutí play off zámorskej NBA opäť využili výhodu domáceho prostredia basketbalisti Utah Jazz a v semifinále Západnej konferencie si aj druhýkrát poradili s Golden State, tentoraz v pomere 127:117. Jazz rozhodli o svojom triumfe až v predĺžení, v ktorom dovolili súperovi iba 4 body a sami zaznamenali o desať viac. Oba tímy mali svojich jednoznačných lídrov: domácich priviedol k výhre 30-bodový Carlos Boozer, vlajku "bojovníkov" dlho držal nad hlavou ešte o 6 bodov lepší Baron Davis.

Warriors sa naposledy podarilo otočiť nepriaznivý stav 0:2 v play off v roku 1987, keď práve proti Jazz predviedli šnúru troch víťazných zápasov a uspeli v sérii, ktorá sa vtedy hrala ešte len na tri víťazstvá.

Semifinále Západnej konferencie (hrá sa na štyri víťazné stretnutia):

Utah - Golden State 127:117 po predĺžení (28:31, 35:27, 27:31, 23:24 - 14:4) - stav série 2:0.