10. septembra 2011

Bayern Mníchov strelil Freiburgu 7 gólov, nedostal ani jeden

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy: Bayern Mníchov - Freiburg 7:0 (3:0) Góly: 8., 52., 55. a 71. Gómez (štvrtý z pok. kopu), 26. a 41. ...

oliver baumann Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Freiburg 7:0 (3:0)
Góly: 8., 52., 55. a 71. Gómez (štvrtý z pok. kopu), 26. a 41. Ribéry, 90. Petersen
Erik Jendrišek (Freiburg) odohral prvý polčas

Dortmund - Hertha Berlín 1:2 (0:0)
Góly: 88. R. Lewandowski - 50. Raffael, 81. Niemeyer

Mainz - Hoffenheim 0:4 (0:2)
Góly: 45. a 74. R. Babel (prvý z pok. kopu), 16. Firmino, 85. Noveski (vlastný)
Radoslav Zabavník (Mainz) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Mönchengladbach - Kaiserslautern 1:0 (0:0)
Gól: 58. Arango
Adam Nemec (Kaiserslautern) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Stuttgart - Hannover 3:0 (1:0)
Góly: 9. Okazaki, 79. Kuzmanovič, 86. Tasci
Werder Brémy - Hamburg 2:0 (0:0)
Góly: 53. a 78. C. PizarroBERLÍN 10. septembra (WEBNOVINY) - Nemecký futbalový útočník v službách Bayernu Mníchov Mario Gómez prispel v sobotňajšom zápase 5. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy k vysokému víťazstvu svojho klubu nad Freiburgom 7:0 štyrmi presnými zásahmi.

Dvoma gólmi sa zaskvel jeho spoluhráč Franck Ribéry. Bayern sa ziskom troch bodov navrátil na čelo tabuľky. "Začali sme vynikajúco. Dnes sme boli neskutočne silným tímom," vyhlásil po zápase Bastian Schweinsteiger. "Ľudia budú hovoriť, že Freiburg podal slabý výkon, no to iba vďaka tomu, že sme im nikdy nedali možnosť dostať sa do zápasu. Naša defenzíva bola neprekonateľná," dodal 27-ročný stredopoliar.

"Der FCB" si nemohli želať lepší úvod zápasu. Už vo 8. min sa po rýchlej kombinácii prvýkrát presadil nemecký reprezentant Gómez, ktorý v 26. min prihral na gól francúzskemu kolegovi Franckovi Ribérymu. Francúz pred koncom prvého polčasu sólovo upravil na 3:0. Čokoľvek Bayern skúsil, fungovalo. V druhom polčase nezastaviteľný Gómez zvyšoval na 4:0 už sedem minút po zmene strán, o tri minúty zavŕšil hetrik a v 71. min pridal štvrtý gól v zápase. Skóre ešte v 90. min upravil na konečných 7:0 Petersen.