Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

21. decembra 2016

Beardyman’sDream Team, Beak> a Ho99o9 na Pohode 2017Superskupina zložená z najlepších freestyle umelcov Beardyman’sDream Team, projekt GeoffaBarrowa z Portishead,Beak> a hardcorehip-hop punkoví šialenci Ho99o9 sú ďalšími účinkujúcimi Pohody 2017. V pondelok sme zverejnili aj aftermovie z dvadsiateho ročníka festivalu.Zdieľať
Beardyman’sDream Team, Beak> a Ho99o9 na Pohode 2017

Superskupina najlepších freestylerov na svete – Beardyman’sDream Team

JFB – trojnásobný majster Británie v DMC JFB, jeden z najlepších bubeníkov na svete EmreRamazanoglu (Sia, NoelGallagher, Alex Clare), svetová šampiónka v beatboxeBellatrix, huslista a saxofonista BenSarfas, majster Británie v SlamPoetryDizraeli a jeden z najlepších MCs sveta MC LeeN spojili svoje sily s beatboxovým virtuózom Beardymanom. Výsledkom je freestylesuperskupina, ktorej neskutočné vystúpenie uvidíte aj na Pohode 2017.

Beardyman spája vo svojich vystúpeniach beatbox, stand-upcomedy a loop show. Žánrovo má najbližšie k drum&bassu, dubstepu, breakbeatu, trancu, technu, hip-hopu, no len tanečnou či elektronickou hudbou sa vymedziť nedá (viď reggae či klasika). Pracuje takmer výlučne s hlasom, pričom s pomocou efektov tvorí paletu známych i neznámych zvukov. Veľký úspech mala aj jeho interaktívna TV show s názvom One Album Per Hour, kde výrazne zapájal ľudí do tvorby hudby priamo na pódiu. O Beardymanových kvalitách sa mohli pred dvoma rokmi presvedčiť aj návštevníci Pohody 2015. Pre Refresher po koncerte povedal, že najdôležitejšia vlastnosť pre živé vystúpenia je schopnosť preniesť sa cez zlyhania: „Keď sa sústredíte na dokonalosť, či je to už v budúcnosti, prítomnosti alebo minulosti, uzavriete sa a nič z vás nevyjde.“ Napriek tomu má jeho freestyle k dokonalosti mimoriadne blízko. Obzvlášť to platí pre jeho projekt Beardyman’sDream Team.

 

BEAK> projekt GeoffaBarrowa z Portishead

Elektronickú kapelu BEAK> založili v roku 2009 producent GeoffBarrow (Portishead), basgitarista Billy Fuller (Robert Plant) a MattWilliams, ktorého nedávno nahradil muzikant WillYoung. V tomto roku nahrali soundtrack k filmu Couple in a Hole, vystúpili na festivaloch ako Glastonbury či Primavera a budúce leto zahrajú aj na letisku v Trenčíne.        

BEAK> vydali rovnomenný album v novembri 2009. Hudbu nahrali za 12 dní v jednej miestností bez akýchkoľvek ďalších úprav. V lete 2012 vydali druhý album s názvom >>. StuartBerman s Pitchforku o ňom napísal, že zmierňuje nekonečné čakanie na ďalší album od Portishead, keďže „krautrockový“ Beak> sa posúva neustále vpred. Mimochodom, keď sme pri Portishead,GeoffBarrow po ich koncerte na Pohode 2011 o našom festivale povedal: „Toto je ďaleko najlepší festival, na akom sme kedy boli. Jeho line-up, etos, ľudia, ktorí ho robia, neziskové organizácie, jedlo, všetko. Dal som si dnes poobede dve veľké makrely – boli fantastické. Obišiel som celý areál niekoľkokrát. Videl som fantastické CelloColloseum, klasickú hudbu na hlavnom pódiu, slnečnice. Je to krásne. No bullshit. Thisisthebest festival.“

Geoff, bolo nám cťou, sme zvedaví na Tvoje hodnotenie budúceho ročníka Pohody, začíname zháňať stánkara s makrelami :)“, doplnil Michal Kaščák.

 

Ho99o9

Denník N ich zaradil medzi čierne kone Pohody 2015. Šéf Milku Martin Jenča spravil na ich skladbu svoj vlastný "directorscut" spot. Skvelé reakcie, ktoré sme dostali na ich vystúpenie potvrdzujú, že Ho99o9 prekonali všetky očakávania. Aj preto sme sa rozhodli spraviť výnimku a Ho99o9 vystúpia aj na 21. ročníku nášho festivalu.

TheOGM and Eaddy začali vystupovať ešte v roku 2012 v kolektíve JerseyKLAN. Ovplyvnil ich najmä tzv. „gangstahip-hop“, ako aj undergroundové punkové koncerty v Brooklyne. V roku 2014 sa presťahovali do Los Angeles a začali vystupovať pod názvom Ho99o9. V auguste 2015 sa predstavili na newyorskom Afropunk Festivale. Rolling Stone ich následne zaradil do výberu 10 nových umelcov, o ktorých by ste mali vedieť. Ich koncert označil za 30 minútovú vysoko-oktánovú show. Podľa Guardianu prinášajú hip-hop pre ľudí, ktorí zvyčajne neholdujú tomuto žánru. Prejavom oslovia skôr publikum počúvajúce hard-rock, punk, metal, trash a iné tvrdšie žánre. Svojim čitateľom ich londýnske koncerty odporúčal vo výbere New band of theweek. Ak ste zmeškali výborný koncert kapely Ho99o9 na dvadsiatej Pohode, budete mať druhú šancu začiatkom júla 2017.

 

Ďakujeme za neskutočné zážitky na dvadsiatej Pohode. Tešíme sa na vás na 21. ročníku festivalu Pohoda, 6. – 8. júla 2017.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pohoda 2017: YLVIS, BIRDY, SLAVES, DILLON, BOLO NÁS JEDENÁSŤ, POHODA ´97 A ĎALŠIE NOVINKY (7. 12. 2016)
 POHODA S REKORDNÝMI 4 NOMINÁCIAMI NA EUROPEAN FESTIVAL AWARDS (5. 12. 2016)
 Pohoda 2017: PRVÝM MENOM SÚ VÍŤAZI MERCURY PRIZE ALT-J (29. 11. 2016)
 Pohoda 2016: REKORDY DVADSIATEJ POHODY (9. 8. 2016)
 POHODA 2016: Ohlasy zahraničných médií a hudobných profesionálov (18. 7. 2016)
 Zverejnili termín budúcoročnej Pohody (12. 7. 2016)
 Video: Pohoda 2016 - Na trenčianskom letisku sa v nedeľu skončil 20. ročník festivalu Pohoda (11. 7. 2016)
 Foto: Pohoda 2016 sa skončila, pre Kaščáka bola najlepšia (10. 7. 2016)
 Pohoda 2016: Tretí deň Pohody ovládli The Prodigy aj James Blake (10. 7. 2016)
 Hlavný program Pohody vyvrcholil tancovačkou na vystúpení Prodigy (10. 7. 2016)nasledujúci článok >>
Múzeum holokaustu v Seredi uviedlo tri dokumenty s preživšími
<< predchádzajúci článok
Za zámockou bránou

Beardyman’sDream Team, Beak> a Ho99o9 na Pohode 2017 - diskusné fórum čitateľov