Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2012

Beduíni prepustili unesených čínskych robotníkovEgyptskí beduíni v stredu prepustili všetkých 25 unesených čínskych pracovníkov továrne na Sinajskom polostrove, ktorých chceli vymeniť za svojich uväznených príbuzných. Potvrdilo to ...Zdieľať
beduini egypt PEKING 1. februára (WEBNOVINY) - Egyptskí beduíni v stredu prepustili všetkých 25 unesených čínskych pracovníkov továrne na Sinajskom polostrove, ktorých chceli vymeniť za svojich uväznených príbuzných.


Potvrdilo to čínske veľvyslanectvo v Egypte, podľa ktorého sú prepustení v poriadku a bez zranení. Veľvyslanectvo odmietlo uviesť podrobnosti týkajúce sa okolností prepustenia rukojemníkov.

Čínskych technikov pracujúcich vo vojenskej cementárni na severovýchode polostrova uniesli v utorok cestou do práce.

Únoscovia ich chceli vymeniť za piatich beduínov spájaných s krvavým útokom na hotel v prímorskom stredisku Tábá, kde v roku 2004 zahynulo 31 ľudí a niekoľko desiatok ďalších utrpelo zranenia.

Najvyššia rada ozbrojených síl, ktorá minulý rok dočasne prevzala právomoci po zosadenom prezidentovi Husním Mubarakovi, už viackrát prisľúbila splnenie tejto požiadavky.

Podobný incident sa stal cez víkend aj v sudánskom štáte Južný Kordofán, kde islamskí povstalci uniesli 29 čínskych robotníkov, ktorých stále zadržiavajú.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Firma Enel vykázal za minulý rok zisk takmer 18 miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Štát stopol vyplácanie dotácií farmárom pre nový IT systém