24. septembra 2011

Belasí po štyroch kolách konečne vyhrali

Výsledok stretnutia 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012: ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (0:1) Góly: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. D. ...

slovan kosice BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok stretnutia 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1 (0:1)
Góly: 51. Šebo, 53. Milinkovič - 26. D. Škutka, ŽK: 29. Dosoudil, 43. Guédé, 78. Hartig - 49. Kavka, 83. Viazanko, rozhodovali: Jaška - Súkenníková, Kubačka, 1945 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Had (46. Táborský) - Guédé, Kladrubský (31. Hartig) - Čermák (68. Grendel), Milinkovič, I. Žofčák - Šebo
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - K. Kuzma, Šinglár (58. Karaš) - Isola (86. Skvašík), Diaby (58. Gondoľ), Viazanko - D. Škutka

Zľava: Hráč Slovana Adrián Čermák a hráč Košíc Miroslav Viazanko počas 10. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice. Bratislava, 24. september 2011. Foto: SITA/Jozef JakubčoPrvú zmysluplnú akciu stretnutia Slovana a Košíc predviedol v 7. min Milinkovič, no jeho ukážkový slalom obranou hostí nepriniesol žiadne ovocie. Košičania loptu včas odkopli. V 24. min kapitán domácich Žofčák ideálne našiel voľného Guédého, no jeho krížnu prihrávku Šebo pred bránkou Košíc nedostihol. Šok pre domáci tábor priniesla 26. min, keď Škutka z 28 m presne vystrelil a Putnocký bol na jeho pokus krátky - 0:1. Zaskočení domáci prvýkrát trafili do priestoru bránky Košíc až v 45. min, no pozorný Tofiloski priamu strelu Milinkoviča do horného rohu bez problémov chytil.

Unikátne 421-minútové suchoty majstra ukončil v 51. min Filip Šebo, ktorý potrestal školácku chybu brankára Tofiloského. Brankár Košíc nepochopiteľne podbehol loptu pred pokutovým územím. O dve minúty neskôr bolo už na ukazovateli skóre 2:1, keď ukážkovú biliardovú akciu trojice Milinkovič - Šebo - Žofčák úspešne zavŕšil srbský legionár presnou strelou. V 70 min Tofiloski napravil svoju chybu a odvážnym skokom zmaril ďalšiu gólovú šancu domácich. Brankár hostí sa vyznamenal aj v 80. min, keď zmaril sólový únik Šeba. O štyri minúty neskôr opäť Tofiloski zachránil pred Šebom po dlhej prihrávke Milinkoviča. Päť minút pred koncom stretnutia hosťujúci Tobias obetavým skokom do tvrdej strely Hamšíka zachránil Košice pred ďalšou pohromou.