Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. augusta 2017

Berlín chce zaviesť na verejných toaletách pisoáre pre ženyBudova nemeckého parlamentuZdieľať
Budova nemeckého parlamentu Foto: FOTO TASR /AP
Berlín 12. augusta (TASR) - Úrady v nemeckom hlavnom meste Berlín zvažujú zavedenie pisoárov pre ženy na verejných toaletách. Všetky prevádzky, ktoré v súčasnosti majú iba pánske pisoáre, by podľa zamýšľaného opatrenia mali mať aj zariadenia upravené pre obidve pohlavia, informovala spravodajská stanica BBC.


Zámerom tohto kroku je podľa radnice ukázať inovatívnosť nemeckej metropoly a riešiť rodovú rovnosť na verejných toaletách. Zatiaľ nie je ešte jasné, či túto možnosť prijmú samotné berlínske ženy. S návrhom prišla vláda spolkovej krajiny Berlín, ktorú momentálne kontroluje ľavicová koalícia, pripomína britské médium.

Budúce toalety budú musieť mať i dobrú viditeľnosť vchodu, riadne osvetlený exteriér, núdzový alarm, ako aj nediskriminačné piktogramy. Špecialista na sanitárny dizajn Mete Demiriz uviedol, že unisexové pisoáre ušetria vodu, pretože podľa výskumov ženy na verejných toaletách splachujú počas jednej návštevy až trikrát.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vesmírna stanica ISS dostane nový superpočítač
<< predchádzajúci článok
Bitka pri Nagyharsány znamenala oslobodenie Uhorska od nadvlády Turkov

Berlín chce zaviesť na verejných toaletách pisoáre pre ženy - diskusné fórum čitateľov