07. decembra 2012

Biatlonista Birnbacher vyhral dramatický závod v Hochfilzene

V dramatických rýchlostných pretekoch mužov na 10 km, ktorými sa v rakúskom Hochfilzene začalo 2. kolo Svetového pohára v biatlone, zvíťazil Nemec Andreas Birnbacher. O štyri desatiny ...

andres birnbacher HOCHFILZEN 7. decembra (WEBNOVINY) - V dramatických rýchlostných pretekoch mužov na 10 km, ktorými sa v rakúskom Hochfilzene začalo 2. kolo Svetového pohára v biatlone, zvíťazil Nemec Andreas Birnbacher.

O štyri desatiny sekundy pomalší bol líder celkovej klasifikácie a obhajca trofeje z uplynulej sezóny Francúz Martin Fourcade, bronz si vybojoval Jakov Fak reprezentujúci Slovinsko.

Z kvarteta Slovákov v 107-člennom štartovom poli strelecky zažiaril so stopercentnou bilanciou Matej Kazár. Bežecky však za najlepšími zaostal a obsadil 21. miesto.

Pre 31-ročného Birnbachera to bolo piate prvenstvo v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére, prvé v aktuálnej sezóne. Päťnásobný medailista z majstrovstiev sveta (celková bilancia 1-1-3) zvládol trať s bezchybnou streľbou za 25:31,1 min.

Mladší z bratov Fourcadeovcov Martin bol s jedným trestným okruhom za nepresný výstrel v ľahu o 4 desatiny sekundy pomalší. Svojmu premožiteľovi však v cieli sympaticky zatlieskal. Rodák z Chorvátska Jakov Fak, ktorý už tretiu sezónu štartuje v drese Slovinska, si vybojoval svoje piate pódiové umiestnenie.

Matej Kazár si za 21. miesto pripísal na svoje konto ďalších 20 bodov. Bol však jediným Slovákom, ktorý sa zmestil d bodovanej štyridsiatky. Pavol Hurajt pri svojej tohtosezónnej premiére vo SP obsadil 51. priečku a predstaví sa aj v sobotu v stíhacích pretekoch. To už sa nepodarilo ďalším dvom zverencom trénera Manfreda Geyera. Miroslav Matiaško sa vo výsledkovej listine zaradil na 65. pozíciu, Tomáš Hasilla skončil sedemdesiaty ôsmy.

Výsledky:

Rýchlostné preteky mužov na 10 km:
1. Andreas Birnbacher (Nem.) 25:31,1 min (0 trestných okruhov), 2. Martin Fourcade (Fr.) +0,4 s (1), 3. Jakov Fak (Slovin.) +13,7 (1), 4. Friedrich Pinter (Rak.) 24,7 (1), 5. Jevgenij Usťugov (Rus.) +26,1 (0), 6. Andrej Makovejev (Rus.) +27,1 (0), ... 21. Matej Kazár +50,5 (0), 51. Pavol Hurajt +1:45,8 (1), 65. Miroslav Matiaško +2:23,1 (2), 78. Tomáš Hasilla (všetci SR) +2:46,5 (3)