Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. apríla 2009

Biely dom sa ospravedlnil za prelety nad New Yorkom



Úrad amerického prezidenta sa v pondelok ospravedlnil za nízke prelety jedného z prezidentských lietadiel nad New Yorkom, ktoré vyvolali paniku medzi neinformovanými obyvateľmi. Dopravné lietadlo v ...



Zdieľať
WASHINGTON 28. apríla (WEBNOVINY) - Úrad amerického prezidenta sa v pondelok ospravedlnil za nízke prelety jedného z prezidentských lietadiel nad New Yorkom, ktoré vyvolali paniku medzi neinformovanými obyvateľmi. Dopravné lietadlo v sprievode dvoch stíhačiek lietalo asi 30 minút nad južným Manhattanom a riekou Hudson, čo vyvolalo evakuácie tamojších budov pre obavy z opakovania teroristických útokov z 11. septembra 2001.


"Hoci federálne úrady podnikli príslušné kroky, aby upovedomili štátne a miestne úrady v New Yorku a New Jersey, je zrejmé, že misia vyvolala zmätok. Ospravedlňujem sa a preberám zodpovednosť za akýkoľvek rozruch, ktorý let spôsobil," uviedol vo vyhlásení riaditeľ vojenského odboru Bieleho domu Louis Caldera. Dodal, že prelety nad New Yorkom schválil minulý týždeň. Podľa vyjadrení iných predstaviteľov bolo cieľom akcie odfotografovať lietadlo s panorámou Manhattanu a Sochou Slobody v pozadí. Ako poznamenáva tlačová agentúra AFP, verejné vyhlásenia vojenského odboru Bieleho domu sú zriedkavé a pondelňajšie ospravedlnenie je možné považovať za výnimočné. Caldera v ňom hovorí o "lete Air Force One nad New Yorkom" napriek tomu, že toto označenie sa používa výhradne pre konkrétne lietadlo, ktoré prepravuje prezidenta USA. Podľa Bieleho domu sa Obama na palube nenachádzal.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Počet žien s nádorovými ochoreniami hlavy a krku stúpa
<< predchádzajúci článok
WHO vyhlásila poplach, hrozí chrípková pandémia

Biely dom sa ospravedlnil za prelety nad New Yorkom - diskusné fórum čitateľov