Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. júna 2006

Black Eyed Peas si zo Slovenska odniesli fujaruSvetoznáma americká skupina Black Eyed Peas (BEP), ktorá v pondelok rozpútala hip-hopovú šou v Bratislave, navštívila Slovensko po prvý raz.Zdieľať
  Mužská časť skupiny ocenila najmä krásu slovenských žien a muzikanti vraj dúfajú, že sa sem čoskoro vrátia. A aby dovtedy na Slovensko nezabudli, bude ich domácnosť či skúšobňu zdobiť rýdzo slovenský nástroj - fujara.

      Pred vystúpením ju americkým hudobníkom daroval Pavol Lančarič, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko. A aj keď je skupina Black Eyed Peas známa hip-hopom, ani ľudová hudba jej zrejme cudzia nie je. Člen BEP William totiž po prevzatí 180 centimetrov vysokej fujary nástroj zručne chytil do rúk a zafúkal si na ňom pár tónov.
      Okrem toho, že si jedna z najpopulárnejších kapiel vzala zo Slovenska domov hudobný nástroj maľovaný tradičnými podpolianskymi ornamentmi, odniesla si z Bratislavy aj množstvo zážitkov. Hip-hoperi na čele so sexi speváčkou Fergie strávili v hlavnom meste tri dni a okrem historických pamiatok si užili aj nočného života po bratislavských kluboch.

(TASR)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 The Black Eyed Peas zabávali viac ako 7 000 fanúšikov (6. 6. 2006)nasledujúci článok >>
Art Film ponúkne mladým filmárom workshopy s poprednými umelcami
<< predchádzajúci článok
Vyvolení: Erik bude bývať sám, chcel by však osobného šoféra - Petra z vily