Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2012

Bratislava by mohla mať Most Chucka NorrisaOd vyhlásenia ankety o názve pre nový cyklomost medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof (teda od stredy 22. februára 13:00) sa do hlasovania zapojili už tisíce ľudí. ...Zdieľať
chuck norris BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Od vyhlásenia ankety o názve pre nový cyklomost medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof (teda od stredy 22. februára 13:00) sa do hlasovania zapojili už tisíce ľudí.


Most buduje Bratislavská župa, ktorá chcela pri výbere jeho názvu poznať aj názor verejnosť. Záujemcovia môžu hlasovať do konca apríla.

„Teší nás záujem o cyklomost, ktorý vzbudila anketa. Most po 60 rokoch opäť spojí Rakúsko a Slovensko cez rieku Morava. Zámerom župy bolo, aby sa tento most dostal čoraz viac do povedomia ľudí, čo sa aj vďaka tejto ankete podarilo,“ povedal župan Pavol Frešo. Anketa dostáva dokonca medzinárodné rozmery, zaujímajú sa o ňu už aj susedia v Českej republike.

V internetovom hlasovaní vedie návrh Most Chucka Norrisa s vyše 1200 hlasmi, na druhom mieste je Most Márie Terézie s viac ako 130 hlasmi, nasledujú Cyklomost Devínska a Most obetí železnej opony.

Medzi ďalšími návrhmi sú napríklad aj Cyklomost Morava, Most Schlosshof, Most Relax, Ríšsky most, Lávka Juraja Jánošíka, Cyklomost nb.1 či Most priateľstva.

BSK navrhol tri názvy pre cyklomost – Most Márie Terézie, Most slobody, Most železnej opony, verejnosť však môže navrhnúť vlastný názov. Záujemcovia môžu hlasovať na internetovej stránke Bratislavského kraja, na Facebooku kraja – Bratislavský kraj, najlepšie miesto pre život, zapojiť sa môžu aj prostredníctvom mobilnej aplikácie (zadarmo si ju môžu stiahnuť majitelia smartfónov), svoje návrhy môžu poslať aj mailom na adresu cyklomost@region-bsk.sk, na poštovú adresu Úrad Bratislavského samosprávneho kraja, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava alebo osobne na Úrad BSK. Pavol Frešo dodal, že o konečnom názve cyklomosta rozhodnú spolu s dolnorakúskou samosprávou.

Výstavba cyklomostu sa začala vlani koncom septembra, cyklisti by po ňom mali prechádzať v lete. Počas prípravných prác bol odhalený aj pôvodný mostný násyp ešte z čias Márie Terézie. Cyklomost stavia konzorcium Ingsteel a Doprastav. Most bude postavený v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu.

Projekt je podporený v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013 (projektoví partneri: Spolková vláda Dolné Rakúsko, BSK, Hlavné mesto SR Bratislava a Devínska Nová Ves).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Povstalci v Somálsku hrozia vojnou proti svetovým veľmociam
<< predchádzajúci článok
Na Spiši lietali počas nákupného šialenstva vozíky

Bratislava by mohla mať Most Chucka Norrisa - diskusné fórum čitateľov