Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2023

Bratislavské KDH žiada primátora Valla, aby riešil sporné cyklochodníky pri Dunaji v spolupráci s odborníkmiBratislavské Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) žiada primátora Matúša Valla, aby riešil problematické úpravy vozovky na Vajanského a ...Zdieľať
156a9024 676x451 9.12.2023 (SITA.sk) - Bratislavské Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) žiada primátora Matúša Valla, aby riešil problematické úpravy vozovky na Vajanského a Rázusovom nábreží v spolupráci s dopravnými odborníkmi.


„V Bratislave už viac ako tri mesiace existuje experiment tváriaci sa ako krok v ústrety cyklodopravy v meste. Primátor Matúš Vallo pokračuje v budovaní Potemkinových dedín a namiesto vytvárania nových cyklotrás maľuje na jestvujúce komunikácie cyklopruhy,“ povedal predseda Mestského koordinačného výboru KDH v Bratislave Ján Žatko.

Ako dodal, primátor rozhodol o premaľovaní jedného plnohodnotného jazdného pruhu na Vajanského a Rázusovom nábreží na cyklochodník bez vypracovanej technickej štúdie, bez konzultácie s odbornou verejnosťou a bez stanoviska Komisie dopravy a informačných systémov mesta Bratislavy.

„Významne sa tak zhoršila priepustnosť tejto komunikácie a zvýšilo sa zaťaženie mostov cez Dunaj, kam sa pán primátor snaží vytlačiť motoristov z nábrežia. Bratislavské KDH uznáva, že vytvorený cyklopruh zvýšil bezpečnosť cyklistov na tomto úseku, ale cena za to je príliš vysoká,“ tvrdí Žatko.

Poukázal na to, že vzhľadom na horšie počasie prejde po prázdnom cyklopruhu jeden cyklista každých päť až 10 minút, pritom vo vedľajšom jazdnom pruhu je nepretržitá kolóna áut.


Zdroj: SITA.sk - Bratislavské KDH žiada primátora Valla, aby riešil sporné cyklochodníky pri Dunaji v spolupráci s odborníkmi © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruské sily postúpili pri Avdijivke, obsadili čistiareň odpadových vôd
<< predchádzajúci článok
Takmer päťdesiat percent Američanov si myslí, že pomoc Ukrajine by mala pokračovať