Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2017

Bratislavských poslancov čaká rokovanie, schvaľovať budú rozpočetBratislavských mestských poslancov čaká dvojdňové rokovanie. Vo štvrtok bude hlavným bodom ich programu návrh mestského rozpočtu na rok 2018. V piatok (8.12.) ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Doboš
Bratislava 7. decembra (TASR) – Bratislavských mestských poslancov čaká dvojdňové rokovanie. Vo štvrtok bude hlavným bodom ich programu návrh mestského rozpočtu na rok 2018. V piatok (8.12.) budú pokračovať v nedokončenom rokovaní z novembra. Mali by na ňom schváliť podmienky obchodnej verejnej súťaže na nájom časti mestskej vinice. Naplánovaná je aj prezentácia developerských projektov v Bratislave, pre ktoré žiadajú investori štát o udelenie štatútu významnej investície.


Bratislava plánuje v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vo výške 368,2 milióna eur. Prioritami na budúci rok sú oprava komunikácií, čistenie verejných priestranstiev, zeleň, skvalitňovanie MHD, podpora činnosti mestskej polície, sociálna pomoc a podpora kultúry i občianskych aktivít. Najväčšou investičnou akciou v roku 2018 bude modernizácia Karlovesko-Dúbravskej električkovej radiály.

Vo štvrtok by sa mali mestskí poslanci venovať aj návrhom na zmenu financovania hlavného mesta a mestských častí, pričom v rozpočte mesta je vyčlenených 1,95 milióna eur na financovanie solidarity pre malé mestské časti vychádzajúc z návrhu zmeny štatútu. Mestské zastupiteľstvo by malo rozhodnúť aj o určení názvov novovzniknutých ulíc a verejných priestranstiev, zmene názvov ulíc a zrušení ulice v mestských častiach Staré Mesto, Petržalka, Rusovce, Nové Mesto, Jarovce a Vrakuňa.

Poslanci budú rokovať o návrhu na obstaranie náhradných nájomných bytov v intraviláne hlavného mesta formou obchodných verejných súťaží, taktiež aj o novom organizačnom poriadku mestskej polície či o koncepcii pomoci ľuďom bez domova. Mestské zastupiteľstvo má byť informované aj o východiskách zabezpečenia letnej a zimnej údržby komunikácií i cestnej zelene na území Bratislavy v rokoch 2018 až 2022. Mesto už pritom predstavilo víziu založiť si vlastný mestský podnik.

V piatok sa budú poslanci zaoberať aktualizáciou celomestského zoznamu pamätihodností Bratislavy, návrhom na nájom časti mestskej vinice formou obchodnej verejnej súťaže. Popoludní majú mestskému zastupiteľstvu prezentovať developerské projekty - Stanica Nivy, za ktorým stojí HB Reavis, a Spojená Bratislava, za ktorým je J&T Real Estate. Títo investori totiž žiadajú štát o udelenie štatútu významnej investície pre svoje projekty v Bratislave. Vláda by sa mala k žiadostiam vyjadriť na výjazdovom rokovaní 13. decembra v hlavnom meste. Mestskí poslanci pritom už raz neodsúhlasili túto prezentáciu a koncom septembra požiadali primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, aby nevydal súhlas so žiadosťou o udelenie tohto štatútu pre spomínané projekty.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavský kraj by privítal viac miest v zariadeniach pre seniorov
<< predchádzajúci článok
Chrenek sa vracia do Bruselu, vedúcim Zastúpenia EK v SR bude Miko

Bratislavských poslancov čaká rokovanie, schvaľovať budú rozpočet - diskusné fórum čitateľov