Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. júna 2020

Britská akadémia filmových a televíznych umení posunula udeľovanie výročných filmových cienBritská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) posunula nadchádzajúce slávnostné udeľovanie svojich ...Zdieľať
britain_film_awards_71320 3f1e911f6b734bb1b561b8fc045d3bc1 676x451 18.6.2020  - Britská akadémia filmových a televíznych umení (BAFTA) posunula nadchádzajúce slávnostné udeľovanie svojich výročných filmových cien o dva mesiace. Rozhodla sa tak v reakcii na pandémiu nového koronavírusu. Ceremoniál sa tak po novom neuskutoční 14. februára, ale až 11. apríla 2021.


Keďže sú vo Veľkej Británii pre reštriktívne opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 od 20. marca zavreté kiná, akadémia upravila aj pravidlá spôsobilosti pre filmy. Výnimočne sa môžu o ceny uchádzať aj snímky, ktorých uvedenie v kinách skrátil koronavírus alebo ich preň uviedli na trh online.

Dátum slávnostného udeľovania cien BAFTA v roku 2022 akadémia ešte posudzuje.

V dôsledku pandémie podobný krok podnikla aj americká Akadémia filmových umení a vied, ktorá sa rozhodla posunúť 93. odovzdávanie Oscarov na 25. apríla 2021. Ceremoniál sa mal pôvodne konať 28. februára 2021.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britská akadémia filmových a televíznych umení posunula udeľovanie výročných filmových cien © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvatelia budú povinní nahlásiť všetky prípady nákazy domácich miláčikov novým koronavírusom
<< predchádzajúci článok
Eiffelova veža bude prístupná pre limitovaný počet ľudí, ale musia dodržiavať opatrenia

Britská akadémia filmových a televíznych umení posunula udeľovanie výročných filmových cien - diskusné fórum čitateľov