Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

04. marca 2021

Britský protimonopolný úrad prešetruje obchod s aplikáciami firmy AppleBritské úrady začali prešetrovať, či obchod s aplikáciami firmy Apple App Store nemá dominantné postavenie, ktoré ...Zdieľať
apple 676x427 4.3.2021  - Britské úrady začali prešetrovať, či obchod s aplikáciami firmy Apple App Store nemá dominantné postavenie, ktoré tlmí konkurenciu a poškodzuje spotrebiteľov. Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) vo štvrtok oznámil, že prešetruje „podozrenia z porušenia zákona o hospodárskej súťaži" firmou Apple.


Prešetrovanie sčasti vyvolali sťažnosti developerov aplikácií, že Apple im dovoľuje distribuovať ich aplikácie pre užívateľov iPhonov a iPadov len cez App Store. Úrad pre hospodársku súťaž a trhy uviedol, že bude posudzovať, či Apple má „dominantné postavenie" pri distribúcii aplikácií pre zariadenia Apple vo Veľkej Británii.

Ak CMA dospeje k záveru, že Apple takéto postavenie má, tak preskúma, či firma „uplatňuje voči developerom neférové podmienky brániace súťaži", ktoré vedú k menšiemu výberu alebo vyšším cenám pre spotrebiteľov.

Spoločnosť Apple uviedla, že britskému Úradu pre hospodársku súťaž a trhy rada vysvetlí pravidlá App Store. Firma konštatovala, že App Store je „bezpečným a dôveryhodným miestom pre zákazníkov" a „skvelou obchodnou príležitosťou pre developerov".


Zdroj: Webnoviny.sk - Britský protimonopolný úrad prešetruje obchod s aplikáciami firmy Apple © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Louvru sa vrátili umelecké diela ukradnuté pred 38 rokmi
<< predchádzajúci článok
Video: Policajti zastavujú priamo na diaľnici: „Konečne!“ kričí muž. Druhý však dostal 100€ pokutu, lebo nemal…